Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Lyžařské závody škol z kraje Vysočina

zavody
Hned dva druhy lyžařských závodů se v uplynulých dnech jely na sjezdovce na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí. První ročník lyžařských závorů kraje Vysočina, který se jel ve dvou dnech 18. a 25. února, zaštítila krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Marie Kružíková. Pořadatelem lyžařského klání byl Ski klub Velké Meziříčí.
 

 
 

Do lyžařských závodů kraje Vysočina se mohl přihlásit každý. Z každé přihlášené školy však maximálně šest žáků. Závodů se účastnilo dvěstětřicet závodníků z dvaatřiceti škol, kteří byli rozčleněni do pěti kategorií. Mezi školy z celé Vysočiny se dostala i jedna z Brna, která na Fajtův kopec pravidelně jezdí na lyžařský výcvik.

Výsledky lyžařských závodů kraje Vysočina:

1. Gymnázium Velké Meziříčí
2. ZŠ Oslavická Velké Meziříčí
3. ZŠ Komenského Pelhřimov

 

V dalších víkendových závodech Lyžařského poháru Vysočiny se v celkovém hodnocení  tradičně nejvíce dařilo závodníkům místního Ski klubu Velké Meziříčí, kteří z celkového počtu 78 medailí, jež byly během dvou víkendových závodů rozdány, získali více než polovinu a to 41 medailí. Nutno však dodat, že krédem těchto závodů není vystoupit na stupně vítězů, ale propagovat lyžování jako celoživotní aktivitu pro všechny generace.

Více informací na www.skivm.cz

 

Informace převzaty z týdeníku Velkomeziříčsko, 25. února 2009, autor: Iva Horká

 

Lyžařské závody škol z kraje Vysočina

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.2.2009 / 27.2.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze