Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nemocnice v Novém Městě na Moravě převzala národní akreditaci

certifikát
Po téměř 18 měsících předakreditačního šetření získala krajská Nemocnice v Novém Městě na Moravě Certifikát o udělení akreditace od členů představenstva SAK ČR. Cestu řízeného zvyšování kvality a bezpeční nastoupila nemocnice už před šesti lety. Přípravy na získání akreditace se neobešly bez nutných interních auditů, revizí směrnic a kontroly jejich aplikace v praxi. Přísnou kontrolou procházely také léčebné postupy, ošetřovatelská péče, bezpečnost pacientů i logistika provozu. Prioritou nemocnice byla snaha o plnění všech padesáti akreditačních standardů, které jsou zárukou kvality poskytovaných služeb. Kraj Vysočina je zřizovatelem pěti krajských nemocnic, čtyřem z nich se podařilo v posledním roce získat Certifikát.
 

 
 

Koordinace kvality se stala v Nemocnici v Novém Městě na Moravě prvořadou aktivitou. Předakreditační šetření odhalilo některé již dříve známé nedostatky, které vedení spolu se zaměstnanci nemocnice během roku 2008 cíleně a systematicky odstraňovalo. "Byl definován tým vnitřních auditorů sestavený ze zástupců lékařských profesí, který se pravidelně schází a kontroluje, navrhuje další trendy v problematice kvality," uvedl ředitel Nemocnice Nové Město na Moravě Zdeněk Kadlec. Získání akreditace se odrazilo mimo jiné také v kvalitě poskytovaných informací a komunikaci mezi pacienty a zaměstnanci nemocnice. "Stejně jako vedení nemocnic si uvědomuji, že získání akreditace není cíl - konec, ale začátek. Akreditaci chápu jako cestu, jak najít rezervy v rozšíření bezpečnosti pacientů ve zdravotnictví," uvedl při předání Certifikátu hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Certifikát, který novoměstská nemocnice získala má na území České republiky pouze necelá čtyřicítka zařízení a má pacientům garantovat především bezpečnější péči. Akreditace je většinou dobrovolná, zatím bez dopadu na jednání se zdravotními pojišťovnami (resp. případnou bonifikaci smluvních vztahů).

 

Certifikace v regionu:

září 2008 Nemocnice Havlíčkův Brod

prosinec 2008 Nemocnice Pelhřimov, Nemocnice Jihlava

únor 2009 Nemocnice Nové Město na Moravě

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

Nemocnice v Novém Městě na Moravě převzala národní akreditaci

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.2.2009 / 26.2.2009

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze