Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Seminář ke správnímu řádu opět s ombudsmanem Otakarem Motejlem

obrázek
Kraj Vysočina ve spolupráci s Právnickou fakultou Masarykovy univerzity v Brně připravil na 5. a 6. března 2009 už třetí seminář k problematice správního řádu. Konferenci pod záštitou hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka zahájí v kongresovém sále krajského úřadu opět ombudsman Otakar Motejl.
 

 
 

Vedle uplatňování správního řádu a souvisejících právních předpisů v každodenní praxi krajských úřadů budou uznávaní odborníci z akademické sféry, správní justice či legislativy a zástupci krajských úřadů diskutovat i o základním právním předpisu, který upravuje fungování krajů – o zákonu o krajích.

 

První den odborného semináře je rozdělen do tří tématických bloků – Správní činnost krajského úřadu jako odvolacího orgánu, Opatření obecné povahy v praxi územní samosprávy a Aktuální otázky krajského zřízení. Druhý den se účastníci rozdělí do jednotlivých pracovních skupin, ve kterých si společně vymění názory a postřehy na aplikaci správního řádu a zákona o krajích v jednotlivých úsecích veřejné správy.

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 20.2.2009 / 20.2.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze