Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Sportovci reprezentují s krajskou podporou

hra
Už od roku 2005 finančně podporuje kraj Vysočina úspěšné regionální sportovce při jejich výjezdech na sportovní mistrovství. Obdobným způsobem pomáhá nejen regionálním pořadatelům světových, republikových, nebo evropských mistrovství v kraji. V roce 2008 jich na Vysočině s podporou kraje proběhlo devět mistrovství České republiky, v předchozím roce (2007) třináct mistrovství a jeden světový pohár.
 

 
 

"Podpora je určena pro školy a školská zařízení a neziskové organizace působící v oblasti sportu, které pořádají mistrovství republiky, Evropy, světa a podniků světových pohárů ve sportovních disciplínách na území kraje Vysočina, ve spolupráci s příslušným sportovním svazem," uvedla Marie Kružíková, radní kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu. V roce 2008 kraj podpořil organizátory částkou zhruba 270 tisíc korun. "Za naší podpory se například konalo Mistrovství republiky kadetů, kadetek a družstev v šermu fleretem, MČR juniorů a dofénů ve vodním lyžování či MČR ve futsale mládeže," zmínil Vilibald Prokop z krajského odboru školství, mládeže a sportu.

 

O příspěvek kraje Vysočina mohou požádat také reprezentanti kraje na účast na sportovních mistrovstvích. V roce 2008 krajský úřad podpořil 57 žádostí částkou více než 520 tisíc korun, v roce 2007 se 590 tisíc rozdělilo mezi 66 žádostí. "Mezi nejčastěji podporovanými reprezentanty kraje jsou atleti, šachisté, stolní tenisté nebo plavci," uvedl V. Prokop. Za připomenutí stojí konkrétní zlatý úspěch podpořeného týmu havlíčkobrodského relaxačního centra Fanatic na Mistrovství světa v aerobiku nebo 1. místo kvadriatlonisty Petra Mejzlíka na světovém poháru.

 

Více informací o podpoře pořadatelům mistrovství na Vysočině, stejně jako i pomoci při spolufinancování účasti na mistrovstvích regionálními sportovci na  mladez.kr-vysocina.cz.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.2.2009 / 13.2.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze