Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Silnice Pacov – Lukavec se v budoucnu dočká úprav

Rekonstrukce sinice II/128 v úseku Pacov – Lukavec byla předmětem dnešního jednání na pacovské radnici. Hejtman Jiří Běhounek a náměstek pro dopravu a majetek Libor Joukl informovali místní starosty, jejichž obcí se budoucí investiční akce dotkne, o postupu přípravných prací. Silnice II/128 je zařazena do páteřní silniční sítě kraje Vysočina a její rekonstrukce bude probíhat ve čtyřech etapách.
 

 
 

Silnice druhé třídy z Pacova do Lukavce, která je ve vlastnictví kraje Vysočina, by měla být v celé délce rozšířena na 7,5 metru a v plánu je odstranění několika dopravních závad. Salačova Lhota se například dočká obchvatu, který vyřeší problematické zúžené místo v obci, kde v posledních letech došlo k několika nehodám kamionů i osobních vozů. Obec a kraj se už v loňském roce shodly na západní variantě obchvatu v délce přibližně 2,5 km. „Velmi oceňuji přístup starostů z Pacova, Lukavce i Salačovy Lhoty, kteří k připravované rekonstrukci silnice přistoupili velice aktivně. Z dnešního jednání je patrné, že současný stav, nedostatečná kapacita silnice II/128 a špatné napojení na dálnici D1 je jedním z nejzásadnějších problémů, který pacovský region trápí,“ řekl hejtman Jiří Běhounek.

 

„Silnice z Pacova na Lukavec dlouhodobě neodpovídá potřebám a intenzitě zejména nákladní dopravy. Pokud se nám podaří bez problémů vyřešit majetkoprávní přípravu, mohl by být první úsek komunikace připraven k rekonstrukci už v roce 2011,“ doplnil Libor Joukl.

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.2.2009 / 12.2.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze