Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina oceňuje nasazení krajských silničářů

Zima na Vysočině
Třídenní intenzivní sněžení prověřilo připravenost Krajské správy a údržby silnic Vysočiny. Na komunikacích regionu v posledních dnech 24 hodin denně operovala veškerá dostupná technika vč. nasmlouvaných dodavatelů, všichni zmírňovali dopady nepříznivého počasí.
 

 
 

„Za poslední tři dny údržby spotřebovala Krajská správa a údržba silnic Vysočiny ve všech pěti okresech na komunikace I., II. i III. tříd 7500 tun inertních posypů, 2345 t posypové soli a 400 tisíc litrů solanky. Údržbové vozy najely při posypu, manipulaci a pluhování více než 120 tisíc kilometrů. Tři dny intenzivní údržby stály zhruba 16,5 mil. korun,“ uvedla zastupující ředitelka Krajské správy a údržby silnic Ivana Ševecová, která připomněla, že velký dík patří právě sloužícím pracovníkům krajské správy a údržby silnic, kteří boj s větrem a sněhem profesionálně zvládli.

Z preventivních důvodů byl posílen i obvyklý provoz Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina. „Zdravotnická záchranná služba neměla v posledních dnech žádné problémy s dojezdy k pacientům, nedocházelo k žádnému zdržení vlivem nepříznivého počasí. Pouze jsme preventivně o jednu osobu posílili centrální dispečink a v okresních městech  přechodně přibyla navíc další výjezdová posádka,“ informoval Lukáš Kettner, ředitel ZZS kraje Vysočina.

 

Vzhledem k tomu, že i na další dny předpovídají meteorologové pravé zimní počasí se sněžením, musí řidiči na Vysočině počítat s náhlými změnami povrchu vozovky a hrozbou tvorby sněhových jazyků.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

Kraj Vysočina oceňuje nasazení krajských silničářů

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.2.2009 / 12.2.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze