Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina oceňuje nasazení krajských silničářů

Zima na Vysočině
Třídenní intenzivní sněžení prověřilo připravenost Krajské správy a údržby silnic Vysočiny. Na komunikacích regionu v posledních dnech 24 hodin denně operovala veškerá dostupná technika vč. nasmlouvaných dodavatelů, všichni zmírňovali dopady nepříznivého počasí.
 

 
 

„Za poslední tři dny údržby spotřebovala Krajská správa a údržba silnic Vysočiny ve všech pěti okresech na komunikace I., II. i III. tříd 7500 tun inertních posypů, 2345 t posypové soli a 400 tisíc litrů solanky. Údržbové vozy najely při posypu, manipulaci a pluhování více než 120 tisíc kilometrů. Tři dny intenzivní údržby stály zhruba 16,5 mil. korun,“ uvedla zastupující ředitelka Krajské správy a údržby silnic Ivana Ševecová, která připomněla, že velký dík patří právě sloužícím pracovníkům krajské správy a údržby silnic, kteří boj s větrem a sněhem profesionálně zvládli.

Z preventivních důvodů byl posílen i obvyklý provoz Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina. „Zdravotnická záchranná služba neměla v posledních dnech žádné problémy s dojezdy k pacientům, nedocházelo k žádnému zdržení vlivem nepříznivého počasí. Pouze jsme preventivně o jednu osobu posílili centrální dispečink a v okresních městech  přechodně přibyla navíc další výjezdová posádka,“ informoval Lukáš Kettner, ředitel ZZS kraje Vysočina.

 

Vzhledem k tomu, že i na další dny předpovídají meteorologové pravé zimní počasí se sněžením, musí řidiči na Vysočině počítat s náhlými změnami povrchu vozovky a hrozbou tvorby sněhových jazyků.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

Kraj Vysočina oceňuje nasazení krajských silničářů

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.2.2009 / 12.2.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze