Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj zvažuje další způsob existence Stanice ochrany fauny v Pavlově

vydra
Rada kraje Vysočina podporuje existenci Stanice ochrany fauny v Pavlově u Ledče nad Sázavou. Plánované ukončení její dvacetileté činnosti stanovila Agentura ochrany a přírody a krajiny ČR na konec letošního roku. Stanice v Pavlově je v tuto chvíli jedinou státem provozovanou institucí svého druhu v celé ČR a je uznávanou institucí ochrany přírody.
 

 
 

Stanice, kromě celostátních úkolů, zajišťuje řadu regionálních funkcí, které považují krajští úředníci za potřebné.  "Naší prioritou je zachovat stávající způsob provozu stanice. Pokud by však stát i po našich písemných intervencích nadále trval na změně formy fungování stanice, pak předpokládám, že příslušní odborníci zvážili reálnost provedení této změny do konce roku. Pro další rozhodnutí Rady kraje Vysočina je nutné rozklíčovat a popsat stávající stav majetku, vlastnických poměrů a především jejich dořešení," uvedl krajský radní Zdeněk Ryšavý, který celou situaci kolem stanice sleduje a s konkrétními institucemi za kraj Vysočina ji řeší.

 

O dalších posunech v jednáních kraje Vysočina kolem Stanice ochrany fauny v Pavlově bude veřejnost informována prostřednictvím tiskových zpráv.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 10.2.2009 / 10.2.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze