Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Anketa Zlatý Ámos má na Vysočině tři nominace

Ivana Krumplova
Už za dva týdny budou známa jména semifinalistů ankety Zlatý Ámos. 19. února v Brně odborná porota rozhodne mezi jedenácti jmény pedagogů z Vysočiny, Jihomoravského kraje, Olomouckého kraje a Zlínského kraje. Žáci a studenti z našeho regionu nominovali Jitku Kremínovou z Gymnázia Jihlava, Marii Velebovou z Katolického gymnázia Třebíč a Janu Romanovou ze ZŠ a MŠ Štěpánov nad Svratkou. Nad regionálním kolem této oblíbené ankety převzal záštitu také hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Mgr. Jitka Kremínová

Gymnázium Jihlava

Jana Masaryka 1, 586 01 Jihlava

 

Charakteristika očima studentů:

Mnoho učitelů pouze učí, avšak prof. Kremínová vkládá do svých hodin příběhy, hry a často i vtipy. Tím se zlepší atmosféra a učení jde o dost lépe. Výhodou je i její smysl pro humor a fakt, že jí příliš mnoho věcí nerozhází. Samozřejmě má smysl pro spravedlnost, nikoho však nenapadne naší milou angličtinářku podvádět. Má přirozenou autoritu, hlavně díky zábavnosti hodin, které by byla škoda \"proflákat\". Jednoduše jí vystihuje krátký popis: \"Učitelka,která naučí a zároveň je s ní sranda...\"

 

Mgr. Marie Velebová

Katolické gymnázium

Otmarova 22, 674 01 Třebíč

 

Charakteristika očima studentů:

Paní profesorka Velebová je velice silná osobnost. Má ve svém životě určitý smysl a řád. Ví, kam jde. Je velice vzdělaná. Musíme si ovšem uvědomit, že hodnota vzdělanosti nespočívá jen o počtu či kvalitě škol, ale umění je v tom, že vědomosti a vše, co jsme se ve škole naučili, umíme použít, spojovat a zamyslet se nad tím. A toto vše paní profesorka Velebová umí. Můžeme na ní vidět, jak definice a citáty, které užívá, ať už z bible či od různých vědců, filosofů chápe a říká je s přesvědčením, že má zkušenosti a ví, o čem mluví. Má na svět a na určité věci svůj vlastní náhled, své přesvědčení. Na svůj věk je velice energická. Každý den je elegantní a krásně sladěná. Je velice vytrvalá a houževnatá. Je také velkým vlastencem. Bojuje za svobodu, která je důležitá, a také za spravedlnost. Má snahu napravovat zlo a učit své studenty a lidi ve svém okolí píli, vytrvalosti, pořádku a smyslu života. My studenti Katolického gymnázia v Třebíči si paní profesorky velice vážíme a přáli bychom si, aby nás ve zdraví co nejdéle učila, protože k ní chováme hlubokou úctu.

 

Mgr. Jana Romanová

ZŠ a MŠ Štěpánov nad Svratkou 159

592 63 Štěpánov nad Svratkou

 

Charakteristika očima malých žáků

Je velice příjemná, vtipná a přátelská. Velmi dobře naučí a ve škole je velmi oblíbená.

 

V letošním ročníku ankety registrují pořadatelé celkem 62 přihlášek, pod každou se muselo podepsat minimálně 100 osob. "Je úžasné, že vztah pedagog - student přerůstá s časem přes rámec běžných školních zvyklostí do roviny přátelství, přirozeného respektu a partnerství. V případě nominací do ankety Zlatý Ámos jde o projev důvěry a prohloubení vzájemných vztahů i mimo prostředí školy. Svým kolegyním, neboť jsem také učitelka, držím palce," uvedla radní pro oblast školství kraje Vysočina Marie Kružíková.

 

Od ledna až do konce února probíhají regionální kola Zlatého Ámose. V nich musí žáci své návrhy před porotou obhajovat. Záleží tedy především na nich, jestli jejich kandidát postoupí do semifinále. To bude začátkem března 2009 v Praze. Ze semifinále pak postoupí šest pedagogů do finále, které proběhne v pátek 27. března 2009 v kongresovém centru Olšanka v Praze. Oficiální slavnostní korunovace šestnáctého Zlatého Ámose je jako obvykle součástí programu Kantorského bálu v sobotu 28. března 2009.

 

Vítězové krajského kola na Vysočině:

2008 Hynek Bouchal, Gymnázium Havlíčkův Brod

2007 Jaroslava Hnízdilová, 1. ZŠ se specializací v oboru výpočetní techniky, Nové Město na Moravě

2006 Ivana Krumplová, ZŠ Krásovy domky, Pelhřimov, získala celorepublikový titul Zlatý Ámos 2006, Ámos sympaťák, ve stejném roce získal Miroslav Horák, ZŚ Hálkova Humpolec titul Dětský Ámos 2006

...

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.2.2009 / 3.2.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze