Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajské nemocnice budou nakupovat společně energii

zasuvka
Kraj Vysočina plánuje uskutečnit ve spolupráci se všemi krajskými nemocnicemi změnu způsobu dodávky elektrické energie pro vybraná zdravotnická zařízení. Důvodem společného postupu při nákupu elektrické energie je docílení ekonomických úspor. Centrální dodavatel elektrické energie pro nemocnice by měl být znám v druhé polovině letošního roku.
 

 
 

"Předmětem veřejné zakázky, kde vystupuje kraj jako centrální zadavatel, bude dodávka elektrické energie pro naše nemocnice - Nemocnice Nové Město na Moravě, Nemocnice Jihlava, Nemocnice Pelhřimov a Nemocnice Třebíč. Předpokládáme, že díky společné zakázce a tedy velkým odběrům se tímto způsobem dostaneme na nižší cenu. Záleží na podaných nabídkách," uvedl Jan Koten z krajského odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Kraj k tomuto postupu vede obecně platný zákon trhu, který často zvýhodňuje větší odběratele. "Náš předběžný odhad jsou statisíce až jednotky milionů korun ušetřených prostředků ročně, které budou moci být užity pro jiné účely zdravotnických zařízení - na navýšení mzdových prostředků a zkvalitnění věcného a technického vybavení," uvedl náměstek hejtmana pro oblast financí Vladimír Novotný. 

 

Kraj Vysočina má s centrálním zadáváním veřejných zakázek již zkušenosti. "V minulém roce byla tímto způsobem, tedy formou centralizované zakázky, soutěžena dodávka identifikačních náramků pro naše nemocnice," uvedla vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Věra Švarcová. Kraj do budoucna plánuje realizovat např. v sociálních zařízeních další společné nákupy u vybraných komodit, u nichž je reálné dosáhnout úspory nákladů společnou zakázkou. 

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 3.2.2009 / 3.2.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze