Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hejtman strávil pracovní den v Jemnici

Jemnice
První celodenní pracovní návštěva hejtmana Jiřího Běhounka směřovala v pátek 30. ledna 2009 na jih regionu do Jemnice. Město Jemnice a Jemnický mikroregion hejtman Běhounek zvolil záměrně zejména z důvodu nutnosti vyřešit zde co nejrychleji zřízení nového výjezdového stanoviště zdravotnické záchranné služby. Hejtman si během páteční návštěvy prohlédl i známou místní firmu Jemča a. s. a setkal se s významnými představiteli dalších firem, institucí i obcí Jemnického mikroregionu. Hejtmana Jiřího Běhounka doprovázel při jeho návštěvě krajský radní Zdeněk Ryšavý.
 

 
 

Na společném setkání se starostou Jemnice bylo tématem číslo jedna zřízení nového stanoviště záchranné služby. „Oblast Jemnicka je od všech nemocnic v okolí vzdálena přibližně 50 km a to způsobuje, že sanita nemůže dodržet patnáctiminutový dojezdový čas k pacientovi,“ uvedl na setkání starosta Jemnice Miloslav Nevěčný. Stanoviště záchranné služby by mělo být umístěno po nezbytných stavebních úpravách ve stávajícím objektu města, kde sídlí i hasičský záchranný sbor. „Zřízení stanoviště záchranky v Jemnici je naší prioritou a umístění v objektu společně s hasiči považujeme za velice výhodné. V tuto chvíli je už připraven projekt a zbývá pouze dořešit otázku financí,“ doplnil hejtman Jiří Běhounek.

 

Na programu návštěvy byla také prohlídka firmy Jemča, a.s., která je jedním z největších producentů baleného čaje v České republice a své výrobky vyváží do řady dalších zemí v Evropě i ve světě. Dále si hejtman Jiří Běhounek prohlédl dětský domov, jehož zřizovatelem je kraj Vysočina. Ředitelka domova Dagmar Průšová představila své plány do budoucna: „Byla bych moc ráda, kdyby se pro děti podařilo vybudovat víceúčelové sportovní hřiště. To nám zde velice chybí. Mým snem je také přebudovat podkrovní prostory domova na startovací byty pro naše děti, které by jim usnadnily přechod do běžného života.“

 

„Návštěvy mikroregionů v kraji Vysočina považuji za velice přínosné a potřebné. Člověk si až na místě samém dokáže udělat přesnou představu o stavu věcí a dobře se seznámit s problémy, které danou oblast trápí a se kterými můžeme jako krajská samospráva pomoci,“ řekl na závěr návštěvy hejtman Jiří Běhounek.

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 

Hejtman strávil pracovní den v Jemnici

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.2.2009 / 3.2.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze