Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Změna v placení regulačních poplatků v krajských nemocnicích

regulační poplatky
Kraj Vysočina nabízí od 1. února 2009 kompenzaci všech regulačních poplatků za pacienty ve svých pěti nemocnicích – Nemocnice Havlíčkův Brod, Nemocnice Jihlava, Nemocnice Nové Město na Moravě, Nemocnice Pelhřimov a Nemocnice Třebíč. Jde o dobrovolné rozhodnutí každého pacienta, zda úhradu 30, 60, a 90 korun za vyšetření, položku na receptu, pobyt v nemocnici a lékařskou pohotovost (LSPP) přijme od kraje Vysočina jako dar nebo zda ji provede sám.
 

 
 

Na základě uzavřených příkazních smluv budou nemocnice rozhodovat jménem kraje o poskytnutí darů ve výši regulačních poplatků. Na každé ambulanci, oddělení a v lékárnách budou mít občané k dispozici darovací smlouvy a plné moci.

 

V případě kompenzace regulačních poplatků je třeba občany upozornit, že kraj bude poskytovat dar  pouze pacientovi nebo jeho zákonnému zástupci. Především u receptů bude nutné v případě, že si pacient nebude vyzvedávat léky osobně, vybavit osobu pověřenou výběrem léku v nemocniční lékárně plnou mocí. Jestliže nebude plná moc k dispozici, nebude možné dar osobě, která léky vyzvedává, poskytnout. Vzor plné moci  bude k dispozici ve všech nemocničních  lékárnách, čekárnách a ke stažení na www stránkách kraje.

 

Více informací na www.zdravi-vysociny.cz, na recepcích jednotlivých nemocnic a v ambulancích krajských nemocnic.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.1.2009 / 28.1.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze