Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Mezinárodní soutěž „Rakousko - Česko v roce 2020“

Uzávěrka soutěže pro týmy žáků a mládeže druhého stupně ZŠ a SŠ na téma „Rakousko – Česko v roce 2020“ se blíží. Datum odevzdání projektů do mezinárodní soutěže s podtitulem „Vize společné budoucnosti v srdci Evropy“ je 30. ledna 2009.
 

 
 

Soutěže se mohou zúčastnit týmy žáků a mládeže pátých a vyšší tříd. Projekty vyhotovené školami, které udržují partnerskou spolupráci se školami z Dolního Rakouska, budou oceněny ve zvláštní kategorii. Soutěžní týmy se mají zamyslet nad tématem „Rakousko – Česko v roce 2020“ a připravit prezentaci svých vizí společné budoucnosti v srdci Evropy.  Při výběru druhu prezentace nejsou kladeny žádné hranice – může se jednat o tiskovou inzerci, audio záznam, internetovou prezentaci, plakáty, powerpoint či film. Porota klade důraz především na kreativitu, vlastní iniciativu a podnikatelského ducha. 

 

Soutěž se zatím setkala s velkým úspěchem: mnoho škol, středisek volného času i neziskových organizací dětí a mládeže z Dolního Rakouska i Čech již zaslalo kvalitní  projekty, které jsou odrazem velké rozmanitosti, kreativity a vysokého potenciálu. „Dostaly se nám do rukou velmi poutavé a zajímavé projekty. Je na nich znát, že mládeži leží na srdci poznání sousední země a do budoucna i společný život a ne život vedle sebe“, řekl Mgr. Hermann Dikowitsch, ředitel projektu Dolnorakouských zemských výstav.

 

Vítězné projekty budou mít premiéru v dubnu v rámci Dolnorakouské zemské výstavy 2009 v Hornu ve spolupráci se zemským odborem pro mládež, zemskou školní radou a odborem pro Evropu a za podpory Kulturkontakt Austria. Projekty, které se umístí na 1. - 3. místě, obdrží ceny v celkové výši 5.250 eur, vítězný projekt každé kategorie obdrží 1 000 eur. Výhru do soutěže věnovala finanční skupina Raiffeisenbanken Niederösterreich-Wien.

 

Společná mezinárodní soutěž krajů Vysočina, Jižní Čechy, Jižní Morava a kraje Dolní Rakousko byla vypsána v rámci Dolnorakouské zemské výstavy 2009. V kraji Vysočina je kontaktním místem Dům dětí a mládeže Žďár nad Sázavou.

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.1.2009 / 27.1.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies