Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Úspora energií v zařízeních zřizovaných krajem Vysočina-Gymnázium Žďár nad Sázavou

OP ZP
Kraj Vysočina čerpá finanční prostředky z EU z Operačního programu Životní prostředí. Školy v majetku kraje Vysočina se dočkají stavební rekonstrukce díky finančním prostředkům z Operačního programu Životní prostředí. Celkem byly schváleny projekty na pět škol a školských zařízení. Náročná přestavba proběhne i v Gymnáziu ve Žďáru nad Sázavou.
 

 
 

Součástí řešení budou stavební úpravy vnějšího pláště všech objektů gymnázia: zateplení obvodových stěn a cihelného zdiva fasádním kontaktním zateplovacím systémem vč. výměny veškerých klempířských fasádních prvků za poplastovaný plech, výměna exterierových výplňových okenních a dveřních prvků včetně parapetních plechů a vnitřních parapetních desek, barevné řešení fasády, sanace stávajících konstrukcí balkonu případně lodžií, zateplení nevyhovujících stropu půdního prostoru, úprava a odsunutí stávajících střešních svodů včetně lapačů nečistot a opravy stávajícího ocel. zábradlí balkónu a lodžií vč. úpravy hromosvodních svodů. Dodavatelem stavby se stala společnost PKS INPOS a.s. Celkový rozpočet činí   20 166 224 Kč, přičemž z Fondu soudržnosti EU obdrží kraj Vysočina 85% a Státní fond
živ. prostředí přispěje  5% z celkových způsobilých výdajů. Termín dokončení díla byl stanoven na měsíc září 2009. Rekonstrukce přinese výrazné úspory energie a tedy snížení finanční náročnosti provozu školy.


Více informací Marek Brom, odbor životního prostředí, tel: 564 602 208, e-mail: brom.m@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.1.2009 / 26.1.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies