Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

První bezpečná nemocnice už za šest dní

zdravotnictvis
Poprvé v historii budou koncem tohoto týdne známé výsledky soutěže Bezpečná nemocnice, kterou vyhlásil v září loňského roku kraj Vysočina. Sedmičlenná porota rozhodovala mezi osmi přihlášenými projekty z celé České republiky. Vítězný projekt bude oceněn na slavnostním večeru 25. ledna 2009 v Horáckém divadle v Jihlavě.
 

 
 

Sedmičlenná odborná porota složená ze zástupců vyhlašovatele, České lékařské komory, Spojené akreditační komise ČR, Národního centra ošetřovatelství a nelékařských zdravotnických oborů a Ústavu sociálního lékařství a zdravotní politiky UP Olomouc posuzuje např. analýzu stávajícího stavu bezpečí zdravotní péče, zdůvodnění vážnosti problému řešeného projektem, popis řešení a vyhodnocení účinnosti řešení. „Porota se zaměří také na možné využití zkušeností vyplývajících z projektu v jiných zdravotnických zařízeních včetně případné specifikace typů zařízení, kde lze projekt aplikovat,“ uvedla organizátorka akce Soňa Měrtlová.

 

Soutěž byla v letošním roce vyhlášena poprvé. Z tohoto důvodu jsou i kritéria hodnocení chápána jako pilotní. „Je tedy možné a pravděpodobné, že v dalších ročnících bude docházet k jejich postupné úpravě,“ uvedla Soňa Měrtlová.  Zpracovatel vítězného projektu  obdrží putovní cenu v originální podobě písmena „H“, kterou navrhl Radek Benda a vytvořili žáci Akademie Světlá nad Sázavou.

 

Vyhlášení soutěže Bezpečná nemocnice je součástí programu celostátní konference Dny bezpečí, jejíž druhý ročník se bude v Jihlavě konat v pondělí 26. ledna 2009.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.1.2009 / 19.1.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2009 > Prosinec

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze