Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Vysočina na veletrhu Regiontour

Regiontour 2009
První čtvrtletí každého roku je vždy ve znamení intenzivních prezentačních aktivit turistické nabídky veřejnosti. Jednou z příležitostí, jak informace o turistických možnostech v nadcházející sezóně představit širokému publiku, jsou veletrhy cestovního ruchu. Od loňského roku je zajišťuje příspěvková organizace Vysočina Tourism, které byly marketingové aktivity v oblasti turismu svěřeny.
 

 
 

Návštěvníkům veletrhů, tedy i potenciálním hostům Vysočiny, je k dispozici nabídka 130 lokalit pro trávení klidné rodinné dovolené v menších venkovských penzionech a selských usedlostech, vyznavače jízdy na koni osloví nabídka 180 koňských stanic. Uspokojeni budou i ti, kteří preferují nabídku kempů. Milovníci přírody najdou inspiraci v přehledu chráněných území a naučných stezek, které je zpřístupňují. Vyznavačům zimních sportů jsme připravili podrobný popis všech 30 sjezdových areálů na Vysočině doplněný o doporučené běžecké stopy – zatímco na nejznámějších sjezdovkách je dostatek technického sněhu, běžkaři na optimální sněhové podmínky zatím čekají. Těm, kdo si letní dovolenou nedovedou představit bez kola a nezaleknou se kopcovité krajiny Vysočiny je určena naše nabídka 30 podrobně popsaných tipů na cyklovýlety. Podobně je zpracováno 32 doporučených tras pro pěší  putování a 5 návrhů na výlety autem. Tipy na výlety „Zaměřeno na děti“ přinášejí výběr turistických cílů vybraných pro rodinná putování. Mapa „Aktivní léto“ přináší přehled možností lanových center, koupališť, rozhleden, surfování, golfových a tenisových hřišť a mnohých dalších sportovních aktivit. Obdivovatelům památek je určen přehled více než stovky přístupných památek, muzeí a galerií a speciální nabídka pro poznání všech tří památek Unesco. Milovníci zlatavého moku najdou inspiraci v „Cestě piva“. Pro odborné návštěvníky jsme připravili nabídku prostor vhodných pro konání konferencí a seminářů s názvem „Vysočina – místo setkávání.“

 

Expozice Vysočiny, rozdělená na dvě části,  zabírá na Regiontouru plochu 190m2  a už zdálky láká modro zelenou barevností. Vznikla díky projektu „Zkvalitnění marketingu turistické nabídky kraje Vysočina“ podpořeného v  rámci Regionálního operačního programu Jihovýchod. V jednotlivých sektorech se představí jednak tradiční spoluvystavovatelé – Bystřice nad Pernštejnem, Havlíčkův Brod, Pelhřimov, Humpolec, Jemnice, Moravské Budějovice, Chotěboř, Třešť, Telč, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí, Kamenice nad Lipou, Počátky, Žirovnice, Nové Město na Moravě – novými partnery jsou Poutní hotel Křemešník, Westernové městečko Šiklův mlýn nebo agentura Zera z Náměště nad Oslavou, která představí typické regionální výrobky, které nesou značku „Vysočina – regionální produkt“. Významným partnerem veletrhu je skupina ČEZ, která představí okolí Dalešické přehrady, nabídku mikroregionů Hrotovicko, Náměšťsko, Horácko, Chvojnice, Rokytná a služby informačního centra Jaderné elektrárny Dukovany a přečerpávací vodní nádrže Dalešice.  

 

Pro návštěvníky expozice Vysočiny  je s pomocí všech spoluvystavovatelů a sponzorů připraven bohatý doprovodný program. Nabídku kulturních akcí v Telči, která bude od dubna jedním z míst konání Dolnorakouské výstavy, přijede představit Zachariáš z Hradce v doprovodu Kateřiny z Valdštejna. V „pekelné“ herně budou moci návštěvníci zkusit štěstí ve hře v kostky se samotným čertem – ten, kdo nad ním zvítězí, bude zařazen do losování o zajímavé ceny. Během čtvrtečního přátelského setkání bude slavnostně pokřtěno DVD „Třešť – město betlémů“  a organizace Vysočina Tourism oslaví své první narozeniny. Před cestou na veletrh byli všichni hosté osloveni prosbou o přivezení vzorku vody z míst jejich působení. Obří nerezový trychtýř v sousední expozici pelhřimovské agentury Dobrý den se stane místem pokusu o rekordní soutok vod Vysočiny. 

 

Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour se na brněnském výstavišti uskuteční ve dnech 15. – 18. ledna 2008. První dva dny jsou určeny odborné veřejnosti, o víkendu bude veletrh otevřen širokému publiku.

 

  • Zpráva převzata z www.vysocinatourism.cz
 

Vysočina na veletrhu Regiontour

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 15.1.2009 / 15.1.2009 | Účinnost od: 14.1.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze