Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Mezinárodní příležitosti pro mladé lidi

akce
V pátek 9. ledna 2009 se v mrazivý podvečer sjelo 21 mladých lidí ve věku 15 – 20 let z celé Vysočiny do pelhřimovského Sporthotelu, kde byl zahájen celovíkendový seminář s názvem Youth for Youth. Seminář organizoval již popáté odbor školství, mládeže a sportu Krajského úřadu kraje Vysočina ve spolupráci s Občanským sdružením Hodina H, které je v kraji Vysočina regionálním konzultantem pro evropský program Mládež v akci.
 

 
 

Páteční večer semináře byl ve znamení seznamování – seznamování se navzájem, s programem semináře a s Centrem lidských zdrojů, kde program semináře probíhal.

Od sobotního rána se program rozjel naplno: vše se točilo kolem mezinárodních příležitostí pro mládež, především těch, které jsou nekomerční a neziskové, dobrovolné a otevřeny všem mladým lidem. Účastníci se dozvěděli o tom, jaké možnosti jim v rámci školního vzdělávání nabízí Program celoživotního učení. Největší prostor byl však věnován programu Mládež v akci, který je zaměřený na neformální vzdělávání mladých lidí. Díky velmi zkušenému vedení skupiny Ivou Havlíčkovou z Hodiny H získávali účastníci semináře všechny informace zábavnou a interaktivní formou, do celého programu se všichni velmi aktivně zapojili.

 

Během nedělního dopoledne si všichni shrnuli, jaké mezinárodní příležitosti pro mladé lidi existují, kde o nich získají podrobné informace a kam se mohou obracet s radou o pomoc. „Při jedné ze závěrečných aktivit semináře kreslili účastníci obrázky, které měly vyjádřit, co jim seminář přinesl. Často kreslili otevřené dveře a spoustu cest, kterými by se teď díky informacím získaným na semináři mohli vydat do světa mezinárodní spolupráce. A přesně to byl náš cíl: ukázat účastníkům z řad mladých lidí, jaké příležitosti mají a kde mohou získat potřebnou pomoc a podporu“ zhodnotila víkend Klára Lysová z odboru školství, mládeže a sportu.

 

Seminář zpestřila přítomnost tureckého dobrovolníka Kamila Kuna a zkušeného účastníka a organizátora projektů realizovaných v rámci programu Mládež v akci Marka Švece. Seminář se uskutečnil za finanční podpory programu Mládež v akci.

 

  • Klára Lysová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad kraje Vysočina
    lysova.k@kr-vysocina.cz
    tel. 564602939
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.1.2009 / 13.1.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze