Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Růžena Malá z Třebíče oslavila krásné 101. narozeniny

Růžena Malá
Krásné 101. narozeniny oslavila začátkem ledna paní Růžena Malá z Třebíče. Vychovala dva syny a radost jí dělají tři vnoučata a pět pravnoučat. V kolektivu přátel v Domově pro seniory na Kubešově ulici v Třebíči stále sleduje aktuální dění v regionu, čte denní tisk a ráda poslouchá regionální rádia. Ke krásnému životnímu jubileu paní Růženě dnes popřáli jménem kraje Vysočina radní Petr Krčál a radní Zdeněk Ryšavý.
 

 
 

Paní Růžena Malá se narodila 4. ledna 1908 ještě za Rakousko-Uherské monarchie v Hořicích v Podkrkonoší. Ještě jako dítě prožila několik let u svých příbuzných v Podkarpatí, tam také vystudovala obchodní akademii a pracovala jako vychovatelka v dětském domově v Mukačevu. Stejnému povolání se s odstupem času věnovala i poté, co se s manželem přestěhovala zpět na Vysočinu. Vlastní pílí a léty nabytými zkušenostmi se vypracovala, tak že svoji pracovní kariéru končila jako ředitelka MŠ Nové Dvory. „Paní Růžena stále udržuje kontakt se svou rodinou, její synové se o ni vzorně starají. V domově je podle svých slov spokojena, ale musím s ní souhlasit, že doma je přeci jen doma,“ uvedl radní pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.

 

Od roku 2001 žije  paní Malá v Domově pro seniory v Třebíči. Ještě donedávna se aktivně podílela na veškerém dění domova. Dnes již upřednostňuje klid vlastního pokoje a pohodu.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.1.2009 / 12.1.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze