Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

První letošní občánek Vysočiny se narodil v Třebíči

Jiřina Tomková a hejtman Jiří Běhounek
Prvním občanem Vysočiny se v novém roce 2009 stala Ellen Tomková ze Studnice. Narodila se včera před třetí hodinou ranní mamince Jiřině v Nemocnici Třebíč a k jejímu jménu lékaři připsali hodnoty: 3,30 kg a 51 cm. Rodiče malé Ellen převzali z rukou hejtmana kraje Vysočina Jiřího Běhounka a radního Zdeňka Ryšavého dnes 2. ledna finanční dar ve výši deseti tisíc korun a pro malou slečnu byl připraven zlatý šperk se znamením kozoroha. „S malou Ellen mi určitě budou pomáhat i její dva bráškové – desetiletý Daniel a třináctiletý Miloš,“ prozradila maminka Jiřina.
 

 
 

V krajských nemocnicích na Vysočině se první den letošního roku narodilo celkem 12 dětí. (Nemocnice Havlíčkův Brod 4 novorozenci, Nemocnice Jihlava 5 novorozenců, Nemocnice Třebíč 3 novorozenci, ostatní porodnice v kraji čekaly na první miminko o den déle). Podle informací MUDr. Soběslava Uhlíře se během roku 2008 v krajské Nemocnici Třebíč p. o. narodilo 1133 dětí.

 

Kraj Vysočina si šťastné okamžiky s novoročními miminky,  jejich rodiči a sourozenci připomíná už od roku 2002. Od té doby se na Vysočině v první den nového roku narodili dva Vojtíškové (2004 Vojtíšek z Radostína nad Oslavou a v roce 2002 Vojtík z Chrtníče u Golčova Jeníkova), dvě Pavlínky (2006 Pavlínka z Věžnice a v roce 2003 Pavlínka z Ostašova). Své čtvrté narozeniny na Nový rok oslaví Karolínka z Jihlavy a druhou svíčku na dortu měl 1. ledna malý Miloslav z Dobroutova u Polné. V loňském roce se první narodila Vanessa z Jihlavy.

 

V závěru loňského roku rozhodla krajská rada o zahájení zadávání veřejné zakázky na stavební práce Pavilonu pro matku a dítě v Nemocnici Třebíč. V rámci realizace projektových záměrů kraje Vysočina na čerpání prostředků z ROP na nemocniční infrastrukturu v kraji Vysočina již probíhají investiční akce v Nemocnici Nové Město na Moravě, Havlíčkově Brodě a Pelhřimově. Stavba Třebíčského pavilonu pro matku a dítě by měla být dokončena, pokud vše půjde dle plánu, v roce 2011. Maminky se mohou těšit např. na větší komfort. Pokoje vymalované teplými barvami, vlastní sociální zařízení, kvalitnější postele a další zařízení.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

První letošní občánek Vysočiny se narodil v Třebíči

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.1.2009 / 2.1.2009

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze