Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

TŘEŠŤSKÝ BETLÉM ZDOBÍ ČESKÉ CENTRUM VE VÍDNI

betlem
Celé adventní období a závěr letošního roku zdobí prostory Českého centra ve Vídni tradiční třešťský betlém. Jde o přibližně 100 cm široký a 60 cm hluboký vyřezávaný betlém pana Evžena Hamtáka. Evžen Hamták patří k lidovým autorům betlémů, kteří zaručují budoucnost betlémářské tradice v Třešti. V rámci regionálních prezentací využila Vysočina Tourism nabídky prostor Českého centra, kde zároveň sídlí zastoupení České centrály cestovního ruchu-CzechTourism a ve spolupráci s městem Třešť a Spolkem přátel betlémů představila začátkem Vánoc zástupcům vídeňských cestovních kanceláří a médií nejen bohatou historii města Třešť a betlémářství, ale zejména ojedinělou možnost navštívit betlémy přímo u jejich tvůrců v domácnostech.
 

 
 

"Řezbářskou práci předvedli na místě manželé Marie a Metoděj Roháčkovi spolu se svým vnukem a pan Evžen Hamták. Všichni přítomní tak mohli obdivovat jejich hluboký vztah k řezbářství a betlémům, které se ve městě dědí z generaci na generaci. K vánoční atmosféře přispěla vynikající hudba v podání pedagogů Základní umělecké školy v Třešti, zasloužené pozornosti se těšilo také vystoupení třešťského hudebníka Zdeňka Požára, kterého doprovodili jeho syn a malá dcera," uvedl po návštěvě Českého centra ve Vídni Tomáš Škaryd, radní kraje Vysočina pro oblast cestovního ruchu. Betlém je v Českém centru ve Vídni k vidění až do 2. ledna 2009.

 

 Za město Třešť se prezentace a následného setkání s hosty účastnil starosta města Vladislav Nechvátal a místostarosta Vladislav Hynk, za kraj Vysočina radní pro kulturu a cestovní ruch Tomáš Škaryd spolu s ředitelem krajského úřadu Zdeňkem Kadlecem.

 

Poznámka:

Originální betlém Evžena Hamtáka, tentokrát ze sbírek Muzea Vysočiny v Třebíči, zastupuje Českou republiku také na 33. ročníku výstavy 100 presepi (jesliček) v Římě. Zde bude k vidění až do 6. ledna 2009.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.12.2008 / 29.12.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze