Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Semináře o správné praxi při vedení účetnictví v NNO se zúčastnilo 55 zájemců

seminář NNO
V pátek 5. prosince 2008 se v prostorách kongresového sálu zastupitelstva sešli ekonomové a účetní, aby vyslechli novinky v účetních postupech, které jsou platné pro nestátní neziskové organizace z kraje Vysočina.
 

 
 

Pocit formálnosti zasedací síně zastupitelstva kraje se stoly vybavenými mikrofony a hlasovacími pultíky rozptýlilo úvodní slovo radního pro nestátní neziskové organizace pana Ing. Tomáše Škaryda, který nad seminářem převzal záštitu. Ten přislíbil, že kraj bude po volbách v systému nastavené spolupráce s neziskovým sektorem a jeho zástupci pokračovat i nadále a nabídl možnost uspořádání dalších akcí, které by neziskovkám v jejich veřejně prospěšné činnosti pomohly.

 

Průvodkyní po záludnostech českého právního a daňového systému se na další víc jak tři hodiny stala Ing. Hana Jurajdová, Ph.D. z brněnského institutu rozvoje občanské společnosti. Ta se krom tématu účetnictví věnovala také novinkám v oblasti nemocenského pojištění a nakonec odpovídala na konkrétní dotazy neziskovek. Mezi nejčastěji pokládané dotazy patřily: účtování cestovních náhrad pro členy NNO, účtování členských příspěvků, účtování o přijatých a poskytnutých darech v NNO, sponzorství a reklama.

 

Prezentace ze semináře najdete na stránkách www.kous.cz .

 

  • Petr Holý, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad kraje Vysočina

    Tel.: 564 602 538, holy.p@kr-vysocina.cz

 

Semináře o správné praxi při vedení účetnictví v NNO se zúčastnilo 55 zájemců

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.12.2008 / 15.12.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze