Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Projekt podpory podnikání ICHNOS Plus odstartován

ICHNOS
V době postupující ekonomické krize, které se stále silněji dotýká i života na Vysočina, je z pohledu kraje podpora malých a středních podnikatelů jednou ze stěžejních priorit veřejné správy. Odstartování mezinárodního projektu šesti evropských regionů ICHNOS Plus, financovaného z evropského fondu Interreg IVC, je jednou z výrazných aktivit kraje na tomto poli.
 

 
 

Dle poslední statistiky Evropské komise je průměrná velikost firmy v členských státech EU 5 zaměstnanců. Podobně je tomu také v ČR. Růst sektoru malých a středních firem je jedním ze základních faktorů ekonomického rozvoje. Na Vysočině pak tento fakt díky tradici drobných živnostníků platí dvojnásob. Jedním ze způsobů podpory této části podnikatelského sektoru ze strany veřejné správy je maximální zjednodušení a minimalizace úředních procesů mezi podnikatelem a veřejnou správou. Všechny členské státy Evropské unie mají nově povinnost zřídit síť tzv. One-Stop-Shops - kontaktních míst veřejné správy, která dokáží na jednom místě zařídit všechny potřebné úkony pro založení nebo změnu firmy.

 

Kraj Vysočina spolu s partnery z regionů v Itálii, Estonsku, Španělsku, Řecku a Polsku zahájil na konferenci v sardinském hlavním městě Cagliari úvodní konferencí dvouletý projekt ICHNOS Plus. Cílem tohoto projektu je výměna zkušeností a aplikace dobrých praxí mezi evropskými regiony právě v oblasti fungování kontaktních míst veřejné správy. V programu konference za Vysočinu vystoupili člen rady kraje zodpovědný za regionální rozvoj, Martin Hyský, a zástupce odboru informatiky krajského úřadu, Václav Jáchim. Jejich příspěvky jednak představily zúčastněným náš kraj, cílem bylo také předat informace, týkající se očekávání, s nimiž Vysočina do projektu vstupuje.

 

V rámci neformálních diskusí se krajská delegace, které se kromě výše zmíněných zástupců zúčastnili člen rady kraje pro informatiku, životní prostředí a územní plánování, Zdeněk Ryšavý, ředitelka sekce ekonomiky a podpory, Eva Janoušková, a vedoucí odboru informatiky, Petr Pavlinec, zajímala zejména o současné procesy zefektivnění veřejných služeb v evropských státech a regionech. Právě evropské projekty tohoto charakteru Vysočina využívá k mapování budoucích aktivit vedoucích ke kvalitněji poskytovaným službám a zahájení spolupráce s odborníky z ostatních evropských regionů. Více o projektu ICHNOS Plus naleznete na www.ichnos-project.org

 

  • Petr Pavlinec, vedoucí odboru informatiky
    Krajský úřad kraje Vysočina 
    tel.: 724 650 102,  e-mail: pavlinec.p@kr-vysocina.cz

 

Projekt podpory podnikání ICHNOS Plus odstartován

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.12.2008 / 12.12.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze