Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Dokončena rekonstrukce Obchodní akademie a Hotelové školy v Havlíčkově Brodě

Obchodní akademie a Hotelová škola
V listopadu letošního roku byla dokončena nástavba a rekonstrukce budovy Obchodní akademie a Hotelové školy v ulici Bratříků v Havlíčkově Brodě. Stavební úpravy za necelých 20 milionů korun si vyžádal plánovaný přesun žáků Obchodní akademie ze staré budovy ve Štáflově ulici, kde bude k 30. červnu 2009 ukončena výuka. Rekonstrukce probíhala od dubna letošního roku a to za plného provozu školy.
 

 
 

Z důvodu plánovaného přemístění žáků z centra města bylo rozhodnuto, že hlavní budova školy v ulici Bratříků bude zvýšena o jedno podlaží a v přízemí vznikne knihovna a vzdělávací centrum. „Oproti původním předpokladům investora bylo při přípravě projektové dokumentace dodatečně zjištěno, že stávající nosné svislé zdivo prvního nadzemního podlaží staticky nevyhoví a bude ho nutno speciální technologií zabezpečit. Rovněž tak nástavba byla ze statických důvodů zabezpečena příčně nosným ocelovým skeletem,“ vysvětlil Miloslav Šulc z majetkového odboru.

 

Díky stavebním úpravám vzniklo ve škole pět kmenových tříd pro 30 žáků a dvě třídy pro dělené vyučování, čtyři kabinety a sociální zařízení. V suterénu jsou pak dvě učebny pro výuku výpočetní techniky, prostor pro školní informační centrum a dvě WC pro imobilní osoby.

 

„Ve třech třídách byly připraveny rozvody elektro i datové rozvody. Byl opraven prostor šaten a komunikačních chodeb v prvním podlaží. V souvislosti se stavbou byly rovněž dodatečně opraveny venkovní izolace na severní straně budovy,“ popsal rekonstrukci školní budovy Miloslav Šulc.

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.12.2008 / 9.12.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze