Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

CVIČENI ZONA 2008 Aktuální informace k 27. 11. 2008

Evakuace ZŠ Mohelno
CVIČENÍ: 2. blok elektrárny (postižený havárií) je stabilizován, do životního prostředí neuniká radioaktivita. V nemocnicích v kraji Vysočina je aktuálně 164 volných míst pro zraněné (v případě nutnosti lze upravit počet příjmů), vyšší specializovaná pracoviště mimo region Vysočiny hlásila ke včerejšímu dni volnou kapacitu 55 míst. Opatření dopravního charakteru na železnici jsou zachována. V místě výluky je zavedena náhradní autobusová doprava. Společnost TRADOBUS vyčlenila cvičně 23 autobusů, které by sloužily k evakuaci (v případě reálné situace by bylo nasazeno více dopravních prostředků dle potřeby). Autobusy jsou soustředěny v Třebíči. Pro jednotlivé obce v havarijního plánování do 5 km od elektrány byly vyčleněny únikové trasy. Krajská správa a údržba silnic Vysočiny posílila údržbové práce na únikových a zásahových komunikacích. Byly instalovány zákazové značky a zátarasy.
 

 
 

CVIČENÍ:

 

8:00 hod. připraveny soupravy pro dekontaminaci techniky a osob, Kožichovice

9:00 hod. vyhlášena evakuace žáků ZŠ Mohelno (prakticky cvičí), v případě vzniku taktového události by proběhla evakuace všech 6 obcí v 5 km pásmu od elektrány (Dukovany, Rouchovany, Slavětice, Šemíkovice, Lhánice, Mohelno)

10:00 hod. simulace  dekontaminace evakuovaných žáků ZŠ Mohelno a techniky, na místě situaci monitoruje hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek

12:00 hod. Další jednání Krizového štábu kraje Vysočina

13:00 hod. Tisková konference ke CVIČENÍ ZÓNA 2008, sídlo kraje Vysočina, Žižkova ul. 57, Jihlava

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

CVIČENI ZONA 2008

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.11.2008 / 27.11.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze