Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Cvičení Zóna 2008 - aktuální informace

Zóna 2008
Ve dnech 26.-28. listopadu 2008 probíhá na území kraje Vysočina a Jihomoravského kraje cvičení Zóna 2008. Cvičení má prověřit činnost orgánů krizového řízení včetně ústřední úrovně. Je třeba upozornit, že námětem cvičení Zóna 2008 je vysoce nepravděpodobná situace, která v historii ČR dosud nenastala a k níž by mohlo dojít pouze za souběhu několika poruch a naprosto výjimečné shody okolností. Pod tímto odkazem budou zveřejňovány aktuální informace.
 

 
 

CVIČENÍ

Stav k 7.30 hod. - Na Jaderné elektrárně Dukovany je v současnosti vyhlášen 2. stupeň mimořádné události radiační. V tuto chvíli personál elektrárny provádí veškerá opatření k technickému zvládnutí mimořádné události. Jedná se o prověření vnitřního havarijního plánu elektrárny, bez jakéhokoli dopadu na okolí elektrárny (tzn. že radiace neopustila území elektrárny). Tato situace je jen CVIČENÍM, nejedná se o reálnou situaci. Pokud bude tato zpráva reprodukována dále, je NUTNÉ upozorňovat na skutečnost, že jde o CVIČENÍ.

CVIČENÍ

Stav k 9.15 hod. - Na elektrárně Dukovany byl vyhlášen 3. stupeň mimořádné události radiační havárie . Hejtman kraje Vysočina svolal krizový štáb na 11:00 hod. Více na tiskové konferenci v 10:30 hod. , zasedací místnost A 3.15, sídlo kraje Vysočina, Žižkova 57

Byla provedena aktivace koncových prvků JSVV signálem všeobecná výstraha v celé zóně havarijního plánování a zajištěno odvysílání varovné nahrávky v Českém rozhlase a České televizi.

Upozorňujeme obyvatele, že v rámci cvičení budou dnes (26.11.) ve zhruba 10:00 ve dvacetikilometrové zóně havarijního plánování v okolí elektrárny spuštěny sirény ke cvičnému varování obyvatelstva (bude použit zkušební tón).

Podrobnější informace ke cvičení ZÓNA 2008 lze nalézt na www.hzscr.cz/zona2008

CVIČENÍ

11.30 hod. - Hejtman kraje Vysocina bude zadat premiera CR o vyhlaseni nouzoveho stavu. Stane se tak v 11:30 - 13:00 hod. kdy bude probihat s vladou planovana videokonference.

CVIČENÍ

12.30 hod. -  Hejtman Vysociny vyhlasi ve 13:00 hod. stav nebezpeci pro 20 km zonu havarijniho planovani v okoli elektrarny. Pripravuje se zadost o vyhlaseni nouzoveho stavu - pro Vladu CR.

CVIČENÍ

13.00 hod. - Výsledky jednání krizového štábu mimo jiné: dopravní opatření v 20 km zóně havarijního plánování - omezení dopravy, nutno řídit se pokyny Policie ČR; veterinární správa - předzásobit chovaná hospodářská i zájmově chovaná zvířata krmivem a napájecí vodoum, zakrytí surovin a rozpracovaných výrobků a zajištění technologické vody před kontaminací; civilní - informace pro rodiče, kde se nachází děti, kde jsou případně vyevakuované školy

CVIČENÍ

Stav k 13.20 hod.  Samostatná vojenská zachranná rota Olomouc dorazila včetně techniky na určené dekontaminační místo v blízkosti Kožichovic u Třebíče, jedná se o 33 osob a 13 ks techniky

CVIČENÍ

Stav k 14.10 hod.- Bylo přijato rozhodnuti předsedy vlády České republiky o vyhlášení nouzového stavu pro území Jihomoravského kraje a kraje Vysocina od 16 hodin.

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.11.2008 / 26.11.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze