Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Žďárský pěvecký sbor Musica Sarensis se představil hned na několika koncertech v Bruselu

Musica Sarensis
V polovině listopadu 2008 se v Pražském domě v Bruselu uskutečnil pod vedením sbormistra Radima Dvořáka koncert žďárského pěveckého sboru Musica Sarensis. Vystoupení se uskutečnilo za podpory města Žďár nad Sázavou, kraje Vysočina a Českého centra v Bruselu. Žďárští umělci dále koncertovali ve Výboru regionů, který je poradním orgánem Evropské komise, a církevní tvorbou zaujali i účastníky nedělní mše v kostele Sacre Coeur v Bruselu.
 

 
 

Koncert v Pražském domě zahájil soubor Brussings  tvořený především Čechy žijícími a pracujícími v institucích hlavního města Evropské unie sestavou chorálních zpěvů. Dále následoval hlavní bod večera vystoupení sboru Musica Sarensis, který uvedl průřez celou svou dosavadní tvorbou. Zazněly zde jak písně lidové např. Okolo Hradišča, Běží voda běží, jazzové What a wonderful world od L. Armstronga, tak  písně spirituálního a populárního žánru. Jedna ze závěrečných písní Říkej mi to pěkně potichoučku od V. Pokorného doslova „roztancovala“ publikum. Večerní koncert plný rozmanité hudby navodil příjemnou atmosféru a sklidil u posluchačů velký úspěch.

 

Musica Sarensis byla založena v roce 1994 při Základní umělecké škole ve Žďáře nad Sázavou. Svým repertoárem zahrnuje širokou oblast hudby od církevní, vážné, přes úpravy lidových písní k hudbě populární či spirituální. Okrajově se zaměřuje na tvorbu vlastní a experimentální. Sbor se během 14 let své existence zúčastnil řady mezinárodních soutěží a festivalů v různých zemí například v Itálii, Řecku, Belgii, Německu, Nizozemí, Slovensku, Brazílii a v mnohých dalších. Z těchto vystoupení si přivezl dvě zlaté, čtyři stříbrné a dvě bronzové medaile. Doposud nahrál tři CD.

 

 • Markéta Heřmanová, zástupce kraje Vysočina v Bruselu
  Kancelář kraje Vysočina, Brusel
  telefon: +32 (0) 221 39 560
  GSM: +32 (0) 475 785 203
  e-mail: hermanova.m@vysocina.eu
  skype: Marketa.Hermanova
 

Žďárský pěvecký sbor Musica Sarensis se představil hned na několika koncertech v Bruselu

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 25.11.2008 / 25.11.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze