Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Dopravní stavba roku 2007: Most v Jaroměřicích nad Rokytnou získal celostátní cenu veřejnosti

Most v Jaroměřicích
Projekt Rekonstrukce mostu ev. č. 152-018 v Jaroměřicích nad Rokytnou získal již třetí ocenění. Nejprve byl vybrán mezi deset příkladů dobré praxe, které byly spolufinancovány v kraji Vysočina prostřednictvím Společného regionálního operačního programu. Dále získal za „citlivé začlenění původních barokních soch v kontextu nového výtvarného a konstrukčního pojetí“ titul Prestižní stavba Vysočiny 2007. „Třetím úspěchem je Cena veřejnosti v 5. ročníku celostátní soutěže Dopravní stavba roku 2007,“ informoval náměstek pro dopravu Libor Joukl.
 

 
 

Celkové náklady rekonstrukce mostu v Jaroměřicích nad Rokytnou dosáhly 25,7 mil. Kč, z čehož 75% zaplatila Evropská unie. Most, který je součástí Severojižního propojení kraje Vysočina, se nachází v bezprostřední blízkosti  státního zámku. Původní most byl již řadu let ve velmi špatném technickém stavu a pro své nedostatečné šířkové uspořádání i omezenou únosnost způsoboval na uvedené komunikaci dopravní komplikace. Rukama restaurátorů prošla i sochařská výzdoba mostu. Rekonstrukce probíhala od června 2006 do února 2007.

 

Kraj Vysočina uspěl se svým projektem v silné konkurenci finančně náročnějších staveb Ředitelství silnic a dálnic a Správy železniční a dopravní cesty.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 21.11.2008 / 21.11.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze