Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina a město Světlá nad Sázavou pracují na další pomoci bývalým sklářům ze Světlé nad Sázavou

Světlá nad Sázavou
V minulém týdnu nové krajské zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace městu Světlá nad Sázavou. Finanční prostředky ve výši 135 tis. Kč jsou určeny na úhradu nákladů souvisejících s pracovním uplatněním zaměstnanců ze Světlé nad Sázavou v Kutné Hoře.
 

 
 

Dnes proběhlo ve Světlé nad Sázavou další kolo jednání o možné konkrétní pomoci bývalým sklářům, které za kraj Vysočina vedl náměstek hejtmana Libor Joukl a radní Petr Krčál. „Výsledkem je nabídka právní a metodické pomoci Krajského úřadu kraje Vysočina při řešení aktuálních problémů. Je to služba především pro úřad ve Světlé nad Sázavou, který nyní řeší případy, které jsou v mnohých případech komplikované,“ uvedl Petr Krčál.

 

Další možné řešení pomoci bývalým sklářům, kteří již několik týdnů nedostali vyplacenou mzdu, představuje i možnost městských bezúročných půjček. Město Světlá nad Sázavou v současné době zvažuje bankovní úvěr, jehož úroky by z části za město uhradil kraj Vysočina. „Tuto formu pomoci vč. podmínek musí, stejně jako i všechny předchozí projednat krajští i Světelští zastupitelé,“komentoval závěr jednání Libor Joukl. Ve Světlé budou o podmínkách a reálnosti půjčky zaměstnancům jednat již v pondělí zastupitelé na svém pracovním semináři.

 
Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 19.11.2008 / 19.11.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze