Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Návštěva z Ukrajiny na Vysočině

kulturní vystoupení
Společné písničky a tance, procházky po Telči i návštěvy škol. Tak vypadal program listopadové návštěvy školního folklorního souboru z Lazeščiny z partnerské Podkarpatské Rusi.
Folklórní soubor z Ukrajiny doprovázel ředitel školy Ivan Ivanovič Buntušiak, a vedoucí odboru školství Hana Pavlovna Popovič. Hosté viděli Telč, premonstrátský klášter a knihovnu v Nové Říši, velmi srdečně se pozdravili se žáky základní školy Seifertova v Jihlavě a střední odborné školy v Třešti.
 

 
 

Na jihlavské základní škole si žáci pro své přátele z Ukrajiny připravili pěkné vystoupení a při zkoušce jihlavského folklórního souboru Pramínek už všichni zpívali a tancovali společně.

Ukrajinská strana základní škole a souboru Pramínek nabídla trvalou spolupráci a pozvala je k návštěvě Zakarpatské oblasti. 

 

Vrcholem návštěvy bylo veřejné vystoupení souboru. Děti z Lazeščiny předvedly originální huculský folklor.

 

Základní škola v Lazeščině v Zakarpatské oblasti je jedna ze dvou, které se za první rok spolupráce Vysočiny a Zakarpatské oblasti dostalo konkrétní finanční pomoci společného dobročinného fondu obou krajů ViZa. Návštěvu školního folklórního souboru pak fond spolu s oběma kraji financoval i organizoval.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 18.11.2008 / 18.11.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze