Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

„Socholití 2008“

Socholití 2008
Již tradiční výstava litinových soch je od dnešního dne k vidění na nádvoří sídla kraje Vysočina. Vystavené exponáty vznikaly v létě na Sochařském a slévárenském sympoziu v Železárnách Štěpánov nad Svratkou a návštěvníci si výstavu s názvem „Socholití 2008“ mohou prohlédnout až do 21. listopadu.
 

 
 

K vidění budou díla nejen od českého malíře a grafika Leoše Bočka, ale také od studentů z Akademie výtvarných umění v Praze, výtvarníků z Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně, z Fakulty výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně a z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Od příštího roku budou jednotlivá umělecká díla ze slitiny vznikat přímo na objednávku na předem vybrané místo nebo k určitému účelu.

 

Sochařské a slévárenské sympozium se ve štěpánovských železárnách konalo již třetím rokem a hlavním cílem celé akce je představit šedou slitinu v trochu jiném světle než jen jako materiál vhodný do interiérů nebo exteriérů budov. Snahou organizátorů je ukázat černé řemeslo jako umění a motivovat mladé lidi a studenty ke studiu technických oborů na středních a vysokých školách.

 

Výstava „Socholití 2008“ bude na nádvoří krajského úřadu v Jihlavě umístěna do pátku 21. listopadu 2008.

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 

„Socholití 2008“

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 10.11.2008 / 10.11.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze