Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

ROP: Opět téměř šestinásobný převis

logo
Nové projekty rozvoje venkova žádají dotace ve výši 2,5 miliardy korun z Regionálního operačního programu Jihovýchod. Druhé kolo výzvy k předkládání projektů žádajících o dotace z Regionálního operačního programu Jihovýchod opět potvrdilo velký zájem o dotace v oblasti rozvoje a stabilizace venkovských sídel (3.3). Do této oblasti patří obce s 500 až 5000 obyvateli. Podobně jako v předchozím kole, převýšila částka požadovaných dotací téměř šestkrát obnos vyčleněný na toto kolo výzvy. Převis projektů žádajících o dotaci umožňuje vybrat ty nejkvalitnější z nich.
 

 
 

V právě uzavřeném druhém kole výzvy v této oblasti (3.3) bylo podáno 186 projektů, tzn. o 45 procent více než v prvním kole uzavřeném 31. března 2008. Počet registrovaných projektů, plánovaných k realizaci v Jihomoravském kraji, převyšuje 2,5krát počet projektů s plánovanou realizací na Vysočině. Výše požadovaných dotací dosahuje téměř 2,5 miliardy korun, zatímco finanční alokace na toto kolo výzvy činila 445 milionů korun.

 

Nejvíce registrovaných projektů (103) se týká volnočasových aktivit, kam patří výstavba sportovišť, stadionů, zimních stadionů, koupališť, ale také zařízení pro kulturu, například kulturní domy, společenská centra, knihovny apod. Tato zařízení požadují dotace ve výši 1,3 miliardy korun.

Školy a školská zařízení žádají o 616 milionů korun, převážně na modernizaci učeben základních škol, třetina projektů řeší modernizaci mateřských škol.

 

Téměř 40 projektů požadujících 417 milionů korun řeší revitalizaci veřejných prostranství obcí, převážně náměstí a historických center. Šest projektů se týká zařízení sociální péče, tentokrát zaměřených výhradně na seniory.


Vyhlášení dalšího kola výzvy, určeného pro výstavbu místních datových sítí, je plánováno na druhé čtvrtletí roku 2009.

 

Na stránkách www.jihovychod.cz naleznete více informací včetně kompletního aktuálního seznamu příjemců dotací z ROP Jihovýchod.

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.11.2008 / 6.11.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze