Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

IT seminář pro zástupce měst, obcí a krajských zřizovaných organizací

PC
Ve dnech 30. – 31.10.2008 se v Křižánkách u Žďáru nad Sázavou uskutečnil další z pravidelných seminářů pro ICT specialisty měst, obcí a krajských zřizovaných organizací z Vysočiny. Akce probíhala pod záštitou projektu ICHNOS Plus (evropský projekt financovaný z iniciativy Interreg4C), tento stěžejní evropský projekt kraje Vysočina byl také přítomným odborníkům prezentován s tím, že byly diskutovány různé formy spolupráce v rámci projektových aktivit.
 

 
 

Dalším důležitým aspektem semináře byla společná diskuse nad strategií rozvoje informačních technologií v kraji v následujících letech, a to jak z pohledu financí (evropské a krajské dotace), tak i z pohledu obsahové náplně (výběr strategických témat a projektů pro následující období).

 

Při setkání se ukázalo, jak klíčová je vzájemná spolupráce na regionální úrovni. Jedině tak lze koordinovat společně aktivity v případě dosud nejasných vládních záměrů v oblasti eGovernmentu či například rozvíjení systému vzdělávání ICT specialistů pracujících ve veřejném sektoru v kraji Vysočina.

 

Diskuse ke konkrétním projektům se týkala topologie a rozvoje SAN/NAS v kraji, rozvoje páteřní optické síti po kraji Vysočina ROWANet, přípravě a stavu čerpání z evropských programů (zejména IOP a ROP), rozvoje IPTV a webcastů z prostředí veřejné správy, společného nákupu ortofotomapy kraje a vyúčtování dotačních titulů kraje v roce 2008.

 

Vzhledem k našim zkušenostem a pozitivním ohlasům od pozvaných budeme v pořádání podobných setkání pokračovat i v budoucnu. Jen tak lze zajistit, že rozvoj ICT na Vysočině bude dále koncepčně podporován a zachová si stávající vysokou úroveň.

 

  • Martina Rojková, odbor informatiky
    Krajský úřad kraje Vysočina
    Tel.: 564 602 341
 

IT seminář pro zástupce měst, obcí a krajských zřizovaných organizací

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.11.2008 / 6.11.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie > Propagace IT > Tiskové zprávy odboru informatiky > 2008

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze