Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Po silnici do Stříteže už se opět jezdí

Od včerejšího dne je opět průjezdná silnice mezi Stříteží a Třemi Věžičkami na Jihlavsku. Téměř kilometrový úsek byl kvůli rekonstrukci uzavřen od poloviny srpna letošního roku a nyní zde ještě probíhají dokončovací práce. Z důvodu zajištění bezpečnosti řidičů i pracovníků stavby je až do příštího týdne v celém úseku povolena maximální rychlost 30 km/hod.
 

 
 

Opravu silnice u Stříteže si vyžádal zejména její špatný technický stav a rozměry, které už neodpovídaly současné frekvenci dopravy.  Silnice byla rozšířena na 7,5 metru tzn. šířka jednoho jízdního pruhu je nyní 3 metry, byly zpevněny a rozšířeny krajnice a položen nový asfaltový povrch. Obec Střítež plánuje v budoucnosti vybudovat podél komunikace chodník. „V úseku od křižovatky se silnicí I/38 po sjezd u Celního úřadu byla rekonstrukce řešena za podpory firmy JIPOCAR, která umožnila převedení dopravy v tomto úseku po jejich areálu. Tím bylo možno urychlit realizaci stavby a zajistit vyšší bezpečnost dopravy i pracovníků stavby,“ uvedla Hana Matulová z krajského odboru dopravy a silničního hospodářství.

 

Při rekonstrukci silnice za 31 milionů korun byl v původní vozovce objeven dehet. Jeho likvidace vyžaduje nemalé finanční náklady, a proto zde byla zvolena metoda tzv. recyklace vozovky za studena. „Nejdříve se rozpojí původní vrstvy konstrukce vozovky, upraví se zrnitost vzniklé směsi přidáním kameniva a následně se dávkují pojiva podle analýzy vzorků původní vozovky. Takto upravená směs se rovnoměrně rozhrne a na řadu přicházejí těžké silniční válce. Na uválcovanou recyklovanou vrstvu byl následně položen asfalt,“ popsala celý postup Hana Matulová

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 4.11.2008 / 4.11.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze