Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Zimní sezóna na Vysočině začíná

sypač
Od zítřka začíná na Vysočině oficiálně období zimní údržby. Krajští silničáři dokončují v těchto dnech prohlídku údržbové techniky a od soboty začne fungovat šest dispečerských stanovišť. Jejich počet se bude postupně navyšovat v závislosti na vývoji počasí.
 

 
 

Už od minulého týdne provádějí zaměstnanci krajské správy a údržby silnic prohlídku techniky, která se bude v zimě starat o průjezdnost na silnicích v celém kraji Vysočina. Podle vyjádření ředitele Krajské správy a údržby silnic Vysočiny Zdeňka Vacka nebyly kromě drobných nedostatků, jako například prasklé žárovky nebo odrazky, zjištěny žádné větší závady a všechny stroje jsou připraveny zmírňovat nástrahy nadcházející zimy.

 

Na krajských silnicích se také postupně dokončují plánované opravy a rekonstrukce. „Všechny stavební akce na krajských komunikacích by měly být dokončeny ve stanovených termínech. Do zimní sezóny se protáhne pouze úprava průtahu v Brtnici. Důvodem je výměna kanalizace a elektrického vedení, které byly v režii města Brtnice. Dokončení prací je naplánováno nejpozději do poloviny listopadu,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Václav Kodet. Na některých silnicích a mostech v kraji Vysočina budou ještě probíhat dokončovací práce, které by však neměly ohrozit průjezdnost daným místem.

 

Až do příštího roku zůstane uzavřen úsek silnice II/405 mezi Brtnicí a Zašovicemi. Objízdná trasa pro osobní automobily a autobusy vede přes Jestřebí a Kněžice. „Objízdná trasa by mohla při špatném počasí způsobovat řidičům obtíže, proto jsme připraveni posílit zimní údržbu v tomto úseku hned o dva sypače. Bude sem zajíždět technika jak z Jihlavy tak i z Třebíče,“ vzkazuje řidičům Zdeněk Vacek.

 

Podrobné informace o situaci na krajských silnicích naleznete na webových stránek kraje Vysočina https://www.kr-vysocina.cz/ pod odkazem:

https://extranet.kr-vysocina.cz/doprava

 

 

 

V zimním období jsou do databáze správcem komunikací – Krajskou správou a údržbou silnic Vysočiny – zadávány i údaje o sjízdnosti krajských silnic.

 

Pro klidnou a bezpečnou cestu po silnicích Vysočiny v zimním období jsme pro všechny řidiče připravili tzv. Desatero pro řidiče pro zimní cesty Vysočinou. To naleznete také na webových stránkách kraje Vysočina.

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 

Zimní sezóna na Vysočině začíná

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 31.10.2008 / 31.10.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze