Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hrad Roštejn s novou střechou a bývalý jihlavský Domov mládeže ve Věžní ulici v novém kabátě

Na hradě Roštejn byla opravena další část střechy a objekt bývalého Domova mládeže ve Věžní ulici v Jihlavě prošel celkovou přestavbou. To jsou další dvě velké rekonstrukce, které proběhly na krajském majetku v letošním roce. Práce byly dokončeny v říjnu a náklady na opravy dosáhly částky 12,5 milionů korun.
 

 
 

Střecha na hradě Roštejn, který je ve správě Muzea Vysočiny v Jihlavě, je postupně opravována  už od roku 2006. Nejprve byla vyměněna střešní krytina včetně krovu nad bytem kastelána a malým ochozem a v loni byla opravena střecha a zvonice nad kaplí hradu. „V tomto roce byly z krajského rozpočtu uvolněny finance na opravu střechy, krovů a komínů na jihovýchodním komplexu hradu. Nová je i tzv. pultová střecha nad schodištěm malého ochozu. Stávající šindelová krytina byla odstraněna a nahrazena novou. Všechny dřevěné konstrukce byly také ošetřeny proti dřevokaznému hmyzu,“ popsal rekonstrukci na Roštejně radní pro oblast financí a majetku Miroslav Houška.

 

Pětipodlažní budova bývalého domova mládeže ve Věžní ulici v Jihlavě přestala  sloužit svému původnímu účelu a byla přestavěna na kancelářské prostory, které nyní bude využívat krajský odbor školství, mládeže a sportu. Ten dosud sídlil v pronajatých prostorech v budově Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových na Tolstého ulici a nájemní smlouva zde vyprší v polovině prosince 2008.

Během stavebních úprav došlo v budově ve Věžní ulici k vybudování nového vchodu s bezbariérovým přístupem a ke změně vnitřních dispozic, tak aby prostor vyhovoval kancelářskému provozu.  „V celém objektu proběhla kompletní rekonstrukce stávajících rozvodů, instalací, požárního vybavení a zařízení. Byla provedena výměna nášlapných vrstev podlah, kompletní výměna stávajících dveřních výplní i úprava povrchu stěn,“ doplnil Miroslav Houška Zaměstnanci z Odboru školství, mládeže a sportu se do nových kanceláří přesunou do konce tohoto roku.

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 30.10.2008 / 30.10.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze