Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nový moderní vzhled krajských webových stránek

Webové stránky kraje Vysočina doznávají vizuálních změn. V současné době probíhá postupný převod všech stránek a je již převedena např. část věnující se informačním technologiím, kultuře a památkám, životnímu prostředí a v neposlední řadě úřední deska. Nový vzhled webových stránek se vyznačuje jednoduchou a účelnou grafikou, která odpovídá jednotnému vizuálním stylu kraje Vysočina. Nový kabát oblékl i archiv tiskových zpráv a servisní stránky pro média.
 

 
 

Nové webové stránky jsou rozděleny do tzv. portálků, což jsou menší tématické celky zabývající se daným tématem např. Kultura a památky kraje Vysočina, Informační technologie a pod. Stránky jsou dále koncipovány tak, že existuje více pohledů na stejná data. Tento způsob například umožňuje zobrazit rozpočet kraje v dokumentech oboru ekonomického (portálek Dokumenty odborů krajského úřadu), ale také lze tento rozpočet zobrazit v portálku Finance. „Tato možnost zobrazení stejných dat umožňuje snadnější orientaci návštěvníka, který může hledat informace různými způsoby, a zejména umožňuje snadnější údržbu portálu,“ zdůvodnil radní kraje pro oblast informatiky Jaroslav Hulák.

 

„Nové stránky se oproti původní verzi vyznačují především snadnější navigací. Hlavní menu, které je rozbalovací zůstává na každé stránce na stránce a návštěvník tedy ví, kde se nachází. Dále pro větší přehlednost jsme přistoupili k roztřídění některých informací pomocí záložek. Tyto záložky jsou hojně používány především u informací, které lze roztřídit na roky například Zpravodaj, Věstníky, rozpočet apod.,“ uvedl webmaster krajských www stránek František Bobek.

 

Další z novinek, které nové stránky přinášejí je bezbariérová přístupnost pro naše hendikepované spoluobčany. Tato přístupnost mimo jiné dovoluje zobrazit stránky v různých mobilních zařízeních (PDA, telefony, apod.). Dokončení převodu a zajištění kompletní konzistence prezentace www.kr-vysocina.cz by jsme měli stihnout do vánoc 2008.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 30.10.2008 / 30.10.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze