Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajské zdravotnictví se představilo Ukrajině

sanitka
Děti z Vysočiny by už příští rok mohly vyzkoušet mimořádně úspěšnou léčbu astmatu v sanatoriu v bývalém solném dole v ukrajinské Solotvině. Při své návštěvě Vysočiny to uvedl ředitel Ukrajinské alergologické nemocnice v Solotvině Jaroslav Čonka.
 

 
 

„Náklady na léčbu a pobyt jsou u nás srovnatelné s českými, takže odpadá spousta problémů. Organizace takového pobytu ovšem předpokládá spoustu dobré vůle z obou stran a dosavadní partnerská spolupráce s Vysočinou je zárukou toho, že dobré vůle je dostatek. Umím si představit, že bychom tak mohli experimentální první skupinu o 30 až 40 dětech v Solotvině přivítat už příští rok,“ řekl Jaroslav Čonka.

 

Ředitel Jaroslav Čonka Vysočinu navštívil v rámci svého pobytu na Mezinárodním sympoziu pro speleoterapii, které probíhalo v Blansku. Zde měla Ukrajinská alergologická nemocnice sedm zástupců, odborníků právě ze solotvinského sanatoria.

 

Po skončení sympozia se lékaři přesunuli na partnerskou Vysočinu, kde navštívili plicní oddělení jihlavské nemocnice, dětské oddělení nemocnice v Havlíčkově Brodě a jihlavskou centrálu krajské zdravotnické záchranné služby. „Velmi nás překvapila vysoká úroveň zdravotnické záchranky na Vysočině. Upřímně říkám, že takové centrum nemáme ani v Kyjevě. Záchranáři z Vysočiny mají vybavení na celosvětové úrovni,“ shrnul bezprostřední dojem Jaroslav Čonka.   

 

  • Petros Martakidis, noviny Kraj Vysočina 
 

Krajské zdravotnictví se představilo Ukrajině

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.10.2008 / 27.10.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze