Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Spolupráce se Zakarpatím bude pokračovat i příští rok

Poté, co kraj Vysočina finančně podpořil společný projekt na rekonstrukci školních budov v Lazeščině a Strimbě začíná další etapa spolupráce obou regionů.
 

 
 

„Obě strany budou na příští rok navrhovat do svých rozpočtů finanční prostředky na spolupráci – česká strana bude navrhovat do rozpočtu kraje Vysočina na příští rok pět milionů korun. Stejnou částku jsme do spolupráce vložili i letos,“ uvedl ředitel Krajského úřadu kraje Vysočina Zdeněk Kadlec. Podle jeho slov se již rýsují i tři možné návrhy pomoci: dokončení stavebních úprav budov ve Strimbě a Lazeščině, příspěvek ústavu sociální péče v Ture Remetě (spolupracuje s ÚSP Těchobuz, které je příspěvkovou organizací kraje) na plynové topení, či pomoc při budování rehabilitačního centra pro děti s obrnou. 

 

Už v polovině letošního listopadu přijedou na Vysočinu členové folklórního souboru z Lazeščiny pod vedením Ivana Ivanoviče Buntušiaka (je zároveň ředitelem rekonstruované školy v Lazeščině). Naplánováno je společné vystoupení se souborem Vysočan, návštěva škol a výlety pro našem regionu. Další etapou pokračuje i ozdravení školních budov v Lazeščině a Strimbě. "Ještě v letošním roce se dokončí v obou školách výměna dveří a ve Strimbě se bude kompletně renovovat tělocvična tak, aby byla pro děti bezpečná," uvedl ředitel Z. Kadlec.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 17.10.2008 / 17.10.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze