Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Schválené dotace ROP Jihovýchod přesáhly 6 miliard korun

ROP
Aktuální stav výše schválených dotací dosáhl 6,6 miliard korun pro 287 projektů regionu Jihovýchod, tzn. pro Jihomoravský kraj a Vysočinu. Výbor Regionální rady Jihovýchod schválil na svém 15. zasedání dne 7. října 2008 dalších 88 projektů pro získání dotací ve výši téměř dvou miliard korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Regionálního operačního programu Jihovýchod. Celkem v této výzvě žádalo o dotace 166 projektů.
 

 
 

Z tohoto počtu budou na Vysočině realizovány 34 projekty, kterým byly schváleny dotace ve výši téměř 903 milionů korun.

 

Například autobusové nádraží v Telči získalo dotaci ve výši 38 milionů korun na přemístění do prostoru před nádražím Českých drah. Dopravnímu podniku města Jihlavy byla schválena dotace 211 milionů korun na výstavbu bezbariérové městské hromadné dopravy v krajském městě Jihlava. Více než 70 miliony korun byla podpořena cyklostezka Jihlava - Třebíč – Raabs.

 

Největší částka ve výši téměř 258 milionů korun byla rozdělena na dotace do infrastruktury cestovního ruchu. Mezi nejkvalitněji připravené projekty v této oblasti patří obnova baziliky sv. Prokopa v Třebíči, chatová osada Yukon na Třech studních, pension Třešť, Staré Město v Telči, naučná stezka k pramenům Počátek a okolí a další. Oblast služeb v cestovním ruchu získala dotace ve výši 27 milionů korun. K zajímavým projektům této oblasti patří např. prezentace aktivit cestovního ruchu na Pelhřimovsku, v Polné, Dalešická přehrada a další.

V oblasti rozvoje měst a obcí byla úspěšná Jihlava se svými třemi projekty týkajícími se parku Gustava Mahlera, parku Malý Heulos a přístavby Základní školy speciální na ulici Březinova. Kraj Vysočina získal dotaci ve výši téměř 123 milionů korun na pavilon pro matku a dítě v Nemocnici v Třebíči.

 

Aktuální výši celkových dotací z ROP Jihovýchod pro jednotlivé okresy Vysočiny a počty schválených projektů ukazuje následující tabulka:                                                                         

okres

celková výše dotace

počet schválených projektů

Havlíčkův Brod

252 256 034

13

Jihlava

977 486 966

30

Pelhřimov

318 770 594

14

Třebíč

234 916 600

15

Žďár nad Sázavou

757 649 677

25

Vysočina celkem

2 541 079 869

97

 

Sběr projektových záměrů

Novinkou v oblasti infrastruktury cestovního ruchu bude ve spolupráci s Jihomoravským krajem a Vysočinou sběr projektových záměrů se strategickým významem. Cílem je podpořit projekty s potenciálem pro další rozvoj cestovního ruchu v regionu a generující příjem pro region, tedy projekty, které jsou součástí integrovaného přístupu k řešení rozvoje cestovního ruchu v regionu. Z vyhodnocení sběru projektových záměrů vzejdou parametry výzvy k předkládání žádostí o dotace na projekty této oblasti podpory.

 

Na stránkách http://www.jihovychod.cz/ naleznete více informací včetně kompletního aktuálního seznamu příjemců dotací z ROP Jihovýchod.  

 

Zdroj: http://www.jihovychod.cz/, autor: Milena Marešová      

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 14.10.2008 / 14.10.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze