Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Na výstavbu a rekonstrukci domovů pro seniory získá Vysočina od státu přes 150 milionů korun

Už v příštím roce se rozběhnou dvě velké stavby domovů důchodců, které by měly zvýšit úroveň a kvalitu poskytování péče o seniory v našem kraji. Díky připravenosti projektů a aktivnímu přístupu kraje Vysočina, magistrátu města Jihlavy a investora se na tyto stavby podaří získat od Ministerstva práce a sociálních věcí dotaci ve výši 163 milionů korun. Konkrétně jde o realizaci novostavby domovů pro seniory ve Velkém Meziříčí a Stříbrné terasy v bývalém areálu jihlavské Tesly.
 

 
 

Vedle dvou plánovaných zahájení projektů domovů pro seniory na příští rok, bylo letos započato s  přestavbou bývalé chirurgie v Havlíčkově Brodě, kde by do roku 2010 mělo vzniknou 48 míst a navíc 4 pokoje se čtyřmi až osmi lůžky pro hospicovou péči. „Všechny novostavby a rekonstrukce domovů pro seniory, které v kraji Vysočina probíhají nebo se připravují, jsou naplánovány tak, aby na sebe navazovaly. Klienti domovů tak mohou být podle potřeby přesunuti jinam do doby ukončení prací právě v jejich zařízení. Cílovým stavem v roce 2012 by měla být síť dobře fungujících zařízení s dostatečnou kapacitou, příjemným prostředím a kvalitními službami,“ řekl krajský radní pro oblast sociálních věcí Jiří Vondráček.

 

Domov pro seniory Velké Meziříčí:

-          výstavba nového objektu

-          vlastník – kraj Vysočina

-          náklady – 132 mil. Kč (70% stát, 30% kraj Vysočina)

-          kapacita – 88 lůžek

-          termín dokončení - 2010

 

Domov pro seniory Stříbrné Terasy Jihlava:

-          přestavba bývalého areálu Tesly Jihlava

-          vlastník – obecně prospěšná společnost

-          náklady – 107 mil. Kč (65% stát, 35% o.p.s.)

-          kapacita – 74 lůžek

-          termín dokončení – 2010

 

Ministerstvo práce a sociálních věcí po dohodě s ministerstvem financí uvolnilo téměř půl miliardy korun, které jsou určeny na podporu projektů obnovy a výstavby sociálních zařízení pro seniory v celé České republice. „Ministerstvo práce a sociálních věcí vybralo celkem osm projektů, které budou ze státní dotace spolufinancovány. Díky naší připravenosti a kvalitnímu zpracování projektů jsme mezi ostatními kraji uspěli s akcemi domova pro seniory ve Velkém Meziříčí a v Jihlavě. Ty jsou nyní zařazeny do návrhu státního rozpočtu na příští rok a pokud bude schválen, mohou v roce 2009 začít stavební práce,“ doplnil radní Vondráček

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 13.10.2008 / 13.10.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze