Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Generální ředitel České pošty Petr Sedláček: Pobočky České pošty na malých obcích zůstávají

posta
Pobočky České pošty na malých obcích zůstávají. Informaci dnes v Jihlavě potvrdil generální ředitel České pošty Petr Sedláček. "Neodsouhlasím jakoukoli změnu, pokud nebudu vědět, ze došlo k dohodě mezi Českou poštou a samosprávou obce. Zakázal jsem zrušit jakoukoli pobočku pošty nebo měnit způsob poskytování služeb, aniž by byla vzájemná shoda obou stran. Nebudeme nikomu nic diktovat, chceme být partnery," uvedl při setkání se starosty Vysočiny, kterým hrozilo, že v jejich obci pošta končí, Petr Sedláček. „V tuto chvíli Česká pošta analyzuje, jaké další služby lze na pobočky umístit, tak aby bylo možné ovlivnit jejich výnosy. Nabízí se větší kvalita a rozsah služeb a spolupráce mezi poštou a jednotlivými obcemi,“ uvedl ministr vnitra Ivan Langer.
 

 
 

Podle informací generálního ředitele České pošty  bude i nadále v obcích poskytována stávající služba. Vedle ní bude paralelně ve zkušebním provozu testováno motorizované doručování. Pošta hledá další formu poskytování poštovních služeb, které by v konečném důsledku znamenaly zlepšení služeb. „Chceme především ukázat jak motorizované doručování funguje. Ukázat, že pošta jde za lidmi, ne lidé za ní,“ uvedl ministr Ivan Langer. Pošta nyní např. konkrétně testuje motorizované poskytování finančních služeb.

"Shodli jsme se s ministrem vnitra a generálním ředitelem České pošty na tom, že je nutné, aby se Česká pošta chovala k našim obcím mnohem citlivěji. Není možné, aby kvalita veřejné služby na malých venkovských obcích byla horší než ve městech," vedl hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil.

 

Na Vysočině hrozilo 21 obcím, že přijdou o služby České pošty.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

Generální ředitel České pošty Petr Sedláček: Pobočky České pošty na malých obcích zůstávají

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.10.2008 / 9.10.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze