Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ministr vnitra zkontroloval přípravy na rozjezd územního ředitelství Policie ČR na Vysočině

langer
Ministr vnitra Ivan Langer navštívil 9. října kraj Vysočina. Jeho první kroky směřovaly do budoucího sídla krajského ředitelství Policie ČR na Vysočině. Od ledna 2009 by měl začít platit nový zákon o policii, který upraví fungování krajských ředitelství Policie ČR v krajích, které dosud krajskou strukturu postrádaly - tedy i na Vysočině. "V roce 2009 bude start této části reformy a podle stavu připravenosti v jednotlivých krajích, nejpozději však v roce 2012, bude fungovat čtrnáct územních ředitelství policie," nechal se slyšet ministr vnitra Langer.
 

 
 

Už 1. ledna čeká policii na Vysočině slučování okresních ředitelství do většího celku, takzvaného územního ředitelství. Nově vzniklé územní ředitelství v našem kraji bude do budoucna čítat podle dřívějších informací policejního prezidenta Oldřicha Martinů cca 1400 policistů a 300 občanských zaměstnanců, pracoviště bude mít jeden společný management.  "Oproti současnosti naroste už v příštím roce počet policistů v kraji Vysočina o více než 100 uniformovaných osob. Nově přejde pod jihlavské územní ředitelství dálniční oddělení ve Velkém Beranově o počtu zhruba 60 osob, což přestavuje pro Vysočinu velký posun především v případě řešení dopravních komplikací na dálnici D1," uvedl při tiskové konferenci hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil. Místo původních pěti okresních ředitelství budou od Nového roku nově fungovat územní odbory kriminální policie a vyšetřování a území odbory vnější služby pro uniformované policisty.

 

V současné době má policie k dispozici již kompletní projektovou dokumentaci na dispoziční řešení stávající budovy budoucího ředitelství na Vrchlického ulici v Jihlavě a vyřizuje stavební povolení. Se stavebními úpravami za zhruba 60 mil. korun, mezi které patří i půdní vestavba, začne vybraná stavební firma začátkem března příštího roku. Investici bude krýt ze svého rozpočtu ministerstvo vnitra. I kraj Vysočina přislíbil finanční pomoc. Nepůjde však v příštích letech o poslední masivnější investici resortu do kraje Vysočina. "Dohodli jsme se s krajem Vysočina, že prostředky, které jsme letos od kraje získali prodejem souboru skladových nemovitostí v Heleníně u Jihlavy, půjdou zpět na Vysočinu  - na policii – a to platí. Z těchto prostředků se upraví v rámci projektu P1000 policejní prostory pro veřejnost na služebnách v Jihlavě, Telči, Moravských Budějovicích a Třebíči. Důstojné prostředí pro občany i policisty je dále plánováno na policejních služebnách v Havlíčkově Brodě, Pelhřimově, Kamenici nad Lipou, Náměšti nad Oslavou, Novém Městě na Moravě a Velkém Beranově," uvedl ministr vnitra Ivan Langer.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

Ministr vnitra zkontroloval přípravy na rozjezd územního ředitelství Policie ČR na Vysočině

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.10.2008 / 9.10.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze