Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Seniorům v Humpolci se zpříjemní odpočinek

DD Humpolec
V zahradě Domova důchodců v Máchově ulici v Humpolci byl vybudován nový odpočinkový objekt za 1,5 milionů korun. Jedná se o průchozí dvůr se dvěma protilehlými dřevěnými branami, mezi nimiž jsou zrcadlově umístěny zahradní pergoly, dva přístřešky a prostor s krytým ohništěm a krbem. Objekt je určen pro odpočinek a setkávání klientů domova důchodců
 

 
 

Nový odpočinkový prostor je určen pro 20 – 25 osob a senioři, ať už chodící nebo ležící, se zde mohou setkávat, trávit tu volný čas nebo si posedět u krbu. Přitom budou na čerstvém vzduchu, obklopeni zelení a chráněni před nepříznivým počasím.

 

"Jednotlivé stavby jsou provedeny v kombinaci kámen, cihla, dřevo. Střechy přístřešků a krytého ohniště z asfaltového šindele. Vnitřní plocha dvora byla vytvořena z různých typů dlažeb (vymývaná betonová dlažba, žulová mozaika, zámková dlažba), dřevěných špalíků a fošnové podlahy, které dotvářejí grafiku celého prostoru,“ uvedl Miroslav Houška, radní pro oblast financí a majetku.

             

V centrální části byla ponechána původní hrušeň a v severní části prostoru osazeno  litinové pítko. Celá plocha odpočinkového objektu je bezbariérová z důvodu  transportu ležících pacientů.

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.10.2008 / 3.10.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze