Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Návštěva předsedy Senátu Přemysla Sobotky na Vysočině

Přemysl Sobotka
Na dvoudenní pracovní návštěvu zavítal na Vysočinu 30. září a 1. října 2008 předseda Senátu Parlamentu České republiky Přemysl Sobotka. Cílem jeho cesty byla Jihlava, Polná a Žďár nad Sázavou.
 

 
 

Během návštěvy Nemocnice Jihlava, p. o. se předseda Senátu ČR seznámil s plány přednosty gynekologicko-porodnického oddělení Jindřicha Roztočila. V budoucnu by na oddělení měl vzniknout nový rodinný pokoj, který by budoucím maminkám zpříjemnil pobyt před porodem a poté s novorozencem v nemocničním prostředí. Primář onkologického oddělení Lubomír Slavíček představil plány budoucího onkologického centra vč. požadavků na vybavení. První den návštěvy předseda senátu zakončil v Polné ve firmě Sapeli, kde si v doprovodu Jindřicha Procházky prohlédl výrobu dveří a zárubní, která svému majiteli vynesla v roce 2006 titul Podnikatel roku.

 

Program druhého dne zahájil předseda senátu spolu s hejtmanem kraje Vysočina Milošem Vystrčilem přednáškou na Vysoké škole polytechnické Jihlava na téma školné na vysokých školách a Lisabonská smlouva. Primátor města Jihlavy okomentoval finišující práce na generální opravě - přestavbě jihlavského kina Dukla a předseda senátu se na vlastní oči, zhruba 14 dní před dokončením, přesvědčil, že letošní ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava začne v "novém". Pracovní program ve Žďáře nad Sázavou začal setkáním s radou města a vedoucími odborů místního městského úřadu a pokračoval příjemnou schůzkou s oceněnými a nominovanými na cenu Talent Vysočiny. Zhruba dvacítka držitelů ocenění v žákovských i dalších kategoriích humanitních, sportovních, přírodních i hudebních vědách dostala pamětní list předsedy Senátu.

 

Jihlavská část programu dále zahrnovala setkání se seniory u příležitosti Dne seniorů v Domě kultury odborů v Jihlavě a zakončení návštěvy Přemysla Sobotky na Vysočině důstojně proběhlo v rámci Slavnostního večera u příležitosti předání nejvyššího ocenění kraje Vysočina. Předseda Senátu Přemysl Sobotka se také 1. října 2008 stal první osobností, které byla krajem Vysočina věnována krajská bronzová pamětní medaile.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 123
 

Návštěva předsedy Senátu Přemysla Sobotky na Vysočině

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.10.2008 / 2.10.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze