Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Akce „ZELENÁ KRAJNICE 2008“ měla úspěch

odpadky
Ve středu 24. září 2008 proběhl projekt Krajské správy a údržby silnic Vysočiny s názvem „Zelená krajnice“. Jednalo se o úklidovou akci , která se uskutečnila současně na dvou místech. Na silnici II/602 z Velkého Meziříčí do Jabloňova a na silnici II/360 z Velkého Meziříčí do Oslavice v okrese Žďár nad Sázavou. Zúčastnilo se jí 11 studentů z I. a II. ročníku gymnázia Velkého Meziříčí. Za spolupráce pracovníků Krajské správy a údržby silnic Vysočiny se odklízely odpadky z černých skládek a příkopů u krajských silnic. Přestože počasí nebylo zrovna příznivé, podařilo se za tři hodiny nasbírat přes 1 tunu odpadků.
 

 
 

V osm hodin ráno se studenti soustředili na cestmistrovství ve Velkém Meziříčí, kde absolvovali školení o bezpečnosti práce a obdrželi ochranné pomůcky - výstražnou vestu, rukavice a sběrací kleště. Poté se odebrali na vybraná místa černých skládek a pod dohledem pracovníků Krajské správy a údržby silnic Vysočiny začali se sběrem. Nejvíce odpadu se nacházelo na odpočívadlech a v příkopech. Mezi nasbíraným komunálním odpadem se  objevovaly  PET lahve, kelímky od nápojů, skleněné lahve, stavební suť v igelitových pytlích, oděvní součásti, dětské papírové pleny nebo pneumatiky osobních vozidel.

Celkový objem a hmotnost nasbíraného odpadu, která dosáhla 1,26 tuny (plná traktorová vlečka), překvapily i samotné studenty. Po tříhodinové akci dostali studenti od krajských silničářů občerstvení a vrátili se zpět  do školy.

"Krajská správa a údržba silnic Vysočiny vynakládá každý rok nemalé finanční prostředky na úklid a likvidaci odpadu na silnicích II. a III. tříd. Tento projekt se projevil jako zdařilý a proto věřím, že se podaří dostat ho do povědomí široké veřejnosti a zejména mladých lidí. Podobnou  akci plánujeme uskutečnit i v příštích letech," řekl po skončení akce Zdeněk Vacek, ředitel Krajské správy a údržby silnic Vysočiny.

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 

Akce „ZELENÁ KRAJNICE 2008“ měla úspěch

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.9.2008 / 29.9.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Kalendář akcí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze