Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Akce „ZELENÁ KRAJNICE 2008“ měla úspěch

odpadky
Ve středu 24. září 2008 proběhl projekt Krajské správy a údržby silnic Vysočiny s názvem „Zelená krajnice“. Jednalo se o úklidovou akci , která se uskutečnila současně na dvou místech. Na silnici II/602 z Velkého Meziříčí do Jabloňova a na silnici II/360 z Velkého Meziříčí do Oslavice v okrese Žďár nad Sázavou. Zúčastnilo se jí 11 studentů z I. a II. ročníku gymnázia Velkého Meziříčí. Za spolupráce pracovníků Krajské správy a údržby silnic Vysočiny se odklízely odpadky z černých skládek a příkopů u krajských silnic. Přestože počasí nebylo zrovna příznivé, podařilo se za tři hodiny nasbírat přes 1 tunu odpadků.
 

 
 

V osm hodin ráno se studenti soustředili na cestmistrovství ve Velkém Meziříčí, kde absolvovali školení o bezpečnosti práce a obdrželi ochranné pomůcky - výstražnou vestu, rukavice a sběrací kleště. Poté se odebrali na vybraná místa černých skládek a pod dohledem pracovníků Krajské správy a údržby silnic Vysočiny začali se sběrem. Nejvíce odpadu se nacházelo na odpočívadlech a v příkopech. Mezi nasbíraným komunálním odpadem se  objevovaly  PET lahve, kelímky od nápojů, skleněné lahve, stavební suť v igelitových pytlích, oděvní součásti, dětské papírové pleny nebo pneumatiky osobních vozidel.

Celkový objem a hmotnost nasbíraného odpadu, která dosáhla 1,26 tuny (plná traktorová vlečka), překvapily i samotné studenty. Po tříhodinové akci dostali studenti od krajských silničářů občerstvení a vrátili se zpět  do školy.

"Krajská správa a údržba silnic Vysočiny vynakládá každý rok nemalé finanční prostředky na úklid a likvidaci odpadu na silnicích II. a III. tříd. Tento projekt se projevil jako zdařilý a proto věřím, že se podaří dostat ho do povědomí široké veřejnosti a zejména mladých lidí. Podobnou  akci plánujeme uskutečnit i v příštích letech," řekl po skončení akce Zdeněk Vacek, ředitel Krajské správy a údržby silnic Vysočiny.

Eva Neuwirthová, odbor sekretariátu hejtmana
Krajský úřad kraje Vysočina
tel.: 724 650 161
 

Akce „ZELENÁ KRAJNICE 2008“ měla úspěch

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.9.2008 / 29.9.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze