Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

„Zelená krajnice 2008“

úklid odpadků
Už zítra ráno se na dvou místech kraje Vysočina rozběhne projekt Krajské správy a údržby silnic Vysočiny s názvem Zelená krajnice 2008. Jedná se o velkou úklidovou akci, při které budou studenti velkomeziříčského gymnázia ve spolupráci s krajskými silničáři odklízet odpadky a černé skládky z příkopů u krajských silnic. Pro zítřejší sběrovou akci byly vybrány následující úseky silnic – II/360 u obce Oslavice a II/602 u obce Jabloňov.
 

 
 

Celá akce bude zahájena zítra 24. 9. 2008 v 8 hodin. Asi 20 studentů bude nejprve odvezeno na cestmistrovství ve Velkém Meziříčí, kde obdrží ochranné pomůcky a pracovní nástroje a budou seznámeni se zásadami bezpečnosti práce. Samotná úklidová akce začne od 9 hodin už na konkrétních úsecích krajských silnic u obcí Oslavice a Jabloňov. „Cílem projektu Zelená krajnice je ukázat na problém odpadků kolem krajských silnic, které vyhazují neukáznění řidiči. Nejen, že odpadky hyzdí přírodu v našem kraji, ale představují také nemalé finanční prostředky potřebné na jejich odklízení. Doufáme, že se nám tímto způsobem podaří oslovit zejména mladou generaci tzn. generaci nastupujících řidičů,“ uvedl náměstek hejtmana kraje Vysočina pro oblast dopravy Václav Kodet.

 

 „V loňském roce jsme na úklid a likvidaci  odpadků vynaložili přes 1,7 milionů korun, letos počítáme s částkou ještě vyšší. Tyto finanční prostředky bychom určitě dokázali využít efektivněji např. na opravy komunikací“ doplnil ředitel Krajské správy a údržby silnic Vysočiny Zdeněk Vacek.

 

Pokud se celý projekt osvědčí, chtěla by ho Krajská správa a údržba silnic Vysočiny realizovat i v dalších letech.

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 23.9.2008 / 23.9.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze