Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Jihlavský jarmark profesí nabídl žákům škol životní cíl

jarmark profesí 2008
Dvanáct jihlavských firem nabídlo žákům 8. a 9. tříd studujících v okrese Jihlava výběr alternativy budoucího studia na střední škole. Osvědčenou praktiku prezentace firem modifikoval Institut trhu práce ve spolupráci s Úřadem práce v Jihlavě a ve dnech 19. – 20. září prezentoval nabídku pracovních příležitostí několik firem regionu působících v oborech strojírenském, elektrotechnickém, potravinářském, ve stavebnictví a v dopravě doplněnou zajímavými výhodami během studia.
 

 
 

Návštěvníci – především žáci a jejich rodiče, kteří byli adresně prostřednictvím dopisu informováni o Jarmarku profesí dostali možnost sledovat praktické ukázky pracovních činností nejžádanějších řemesel, na informačních panelech si mohli udělat sami přehled o významných zaměstnavatelích, středních školách a odborných učilištích na okrese Jihlava a prohlédnout si přehledy nejvíce poptávaných profesí včetně očekávatelného platového ohodnocení. Střední školy a střední odborná učiliště představily obsahy svých vzdělávacích programů, stroje a přístroje, se kterými se žáci v průběhu studia setkají a ukázky nácvikových pracovišť. „Každou celou hodinu vyjely autobusy na prohlídku zajímavých výrobních provozů téměř poloviny vystavujících společností. „Nejen žáci a jejich rodiče, ale i široká veřejnost tak měli možnost seznámit se se současnou situací i s aktuálními trendy na trhu práce, získat důležité informace o náplni práce v jednotlivých profesích, uplatnitelnosti na trhu práce po absolvování studia a případně navázat první kontakty s potenciálními zaměstnavateli,“ uvedl ředitel Úřadu práce Jihlava Jiří Hrdlička.

Akce proběhla v rámci projektu Institutu trhu práce, který je financován z Evropského sociálního fondu, finančně přispěl i kraj Vysočina.

 

  • Jitka Svatošová, tisková mluvčí

    Krajský úřad kraje Vysočina

    Tel.: 564 602 328

 

Jihlavský jarmark profesí nabídl žákům škol životní cíl

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.9.2008 / 22.9.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze