Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Živnostníkem roku 2008 na Vysočině je farmář

firma roku
Živnostníkem roku v kraji Vysočina se včera stal soukromý farmář. František Němec, který farmaří se svou rodinou v Netíně na Jihlavsku, je příkladem úspěšného podnikatele v zemědělství. Ve své minimlékárně vyrábí jogurty, tvarohy i sýry, kromě toho nabízí také služby jako lisování sena či prohrnování silnic v zimě. Vítěze krajského kola soutěže Makro Živnostník roku, kterou už třetím rokem vyhlašují Hospodářské noviny, znají na Vysočině kromě milovníků mléčných výrobků i děti. František Němec totiž na své farmě pořádá i velké množství akcí pro základní školy.
 

 
 

Při té poslední například třídy vyráběly plakát propagující pití mléka. Cenou pro vítěze byl pobyt na Němcově farmě. »Originalita a nápaditost hodnocených živnostníků na Vysočině je naprosto ohromující. První čtveřice byla tak dobrá, že každý z nich mohl být vítězem. Rozhodnutí poroty proto bylo obzvlášť těžké,« svěřil se předseda dozorčí rady Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Ivo Běhan.


Na druhém místě soutěže skončil další originální podnikatel – výrobce čokoládových bonbonů František Hlava. Svého vítěze má i soutěž Vodafone Firma roku. Její porotu nejvíce zaujala společnost Stormware, která vyvíjí ekonomické a informační systémy. Do jejího portfolia patří například známý účetní systém Pohoda.


Letos poprvé byla zavedena nová kategorie soutěže Byznys Rebel. V ní zvítězil Dušan Tripal s ekologicky úspornou výrobou proložek a fixačních střiží.

  • Roman Šitner,  převzato z Hospodářských novin
 

Živnostníkem roku 2008 na Vysočině je farmář

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.9.2008 / 18.9.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze