Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Regionální novináři navštívili Brusel. Nejvíce jich bylo z Vysočiny

Regionální novináři z Vysočiny, kteří spolupracují s Novinářským centrem Karla Havlíčka Borovského v Brodě, navštívili tento týden Evropský parlament, Komisi a Stále zastoupení České republiky při Evropské unii. Cílem setkání bylo přiblížit fungování evropských institucí a setkat se s reprezentanty naší republiky v Evropské unii.
 

 
 

„Vysočina měla nejsilnější zastoupení. Pozvání přijalo celkem pět novinářů z tohoto kraje,“ sdělil Jan Pátek, tiskový atašé pro česká média.

Hlavním tématem při setkání s regionálními zástupci  a Stálým zastoupením při Evropské unii bylo předsednictví České republiky a její připravenost na tuto významnou úlohu.

 

Europoslankyně Zuzana Roithová debatovala s novináři o ochraně spotřebitele, Vladimír Remek představil projekt Galileo, Libor Rouček

a Richard Falbr se zaměřil na Lisabonskou smlouvu. Regionální politika byla náplní setkání s europoslanci Janem Březinou a Oldřichem Vlasákem. Miroslav Ouzký se zase zaměřil na životní prostředí, klimatické změny a problematiku snižování CO2.

 

Nechybělo ani setkání s komisařem Vladimírem Špidlou a velvyslankyní Milenou Vicenovou. „Novináři také ocenili setkání s tiskovou mluvčí předsedy Evropského parlamentu Katrin Ruhrman a administrátorem zodpovědným za střední Evropu Robertem Golanskim,“ doplnil Jan Pátek.

 

V rámci návštěvy si regionální novináři prohlédli budovou Evropského parlamentu a hlavně tiskové středisko, které patří k nejlépe vybaveným na světě. Radka Hejtmánková, tisková atašé v Bruselu, přiblížila novinářům způsob práce v tiskovém středisku a možnosti, které mohou novináři využívat.

 

„Měli jsme možnost se setkat a tím, jak se dělá evropská politika a jakým způsobem se o ní informuje. Česká média pokulhávají v informování o tom, co vše se v Bruselu děje a jaké dopady to může mít na regiony,“ uvědomuje si Eva Fruhwirtová společně s dalšími novináři.

 

Jednalo se o další zahraniční aktivitu, kterou společně s pořadateli organizovala obecně prospěšná společnost Centrum Vysočina v Havlíčkově Brodě pro mladé novináře z Vysočiny.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.9.2008 / 18.9.2008

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze